Planujemy piękny pokój dla dziecka

Pokoje dla maluchów to niesłychanie wdzięczny temat. W naszych domach aranżujemy pokoje dla dzieci częściej niż inne wnętrza. Dzieciaczki ekspresowo rosną, zaś wnętrza wymagają na nowo dopasowania do wieku, rozwoju i zainteresowań. Pokoje dziecięce oraz młodzieżowe są najbardziej wielozadaniowymi pomieszczeniami w naszych domach.
pokoik dziecka
Autor: Montecruz Foto
Podpatrzone na: http://www.flickr.com
Są biurem a także sypialnią, miejscem spotkań przyjacielskich i równocześnie intymnym, zacisznym zakątkiem. W szczególności w projektach wnętrz dla nastolatek mamy specyficzne wytyczne. Niekiedy są to pomieszczenia bardziej szalone, niekiedy poważne, romantyczne czy nowomodne, barwne albo stonowane jak też wyciszone. Zestawiajmy style, poszukujmy tej charakterystycznej indywidualności, jaka będzie odpowiadała młodym właścicielkom.

Sprawdź też

Jak odpowiednio wybrać wannę do niedużej łazienki

łazienka
Autor: Elsie Hui
Podpatrzone na: http://www.flickr.com
Kiedy urządzamy mieszkanie mamy świadomość, że trudne do ogarnięcia okażą się kuchnia oraz łazienka. Kiedy chodzi o łazienkę należy podjąć bardzo dużo ważnych decyzji, które nigdy nie będą łatwe. W zależności od rozmiarów pomieszczenia będziemy musieli podjąć decyzję czy lepszy okaże się prysznic czy wanna, a może mix owych dwóch rozwiązań. Jeśli nie zależy nam na tym, by mieć wanny, to powinniśmy pamiętać o tym, że wybór prysznica też nie jest prosty. Jeżeli jednak postawiliśmy na wannę musimy zacząć myśleć o tym, jaki rodzaj wanny wybrać.


Wybór sprzętów do projektowanego pokoju należy głównie do rodzicieli oraz dzieci. Możliwe jest też wykonanie projektu łóżeczka dla dzieci z szufladą czy też dopasowanie się do istniejącej częściowej zabudowy np.

Poczekaj chwilę! Zaintrygował Cię wpis? Masz chętkę na kolejne kluczowe informacje (http://www.maps.google.pl/maps?ie=UTF8&cid=6359136073561041404&q=Cermag+Sp.+z+o.o.&gl=PL&hl=pl&t=m&iwloc=A&ll=51.11322,16.999655&spn=0.006295,0.006295&source=embed)? To miłe. Kliknij w poniższy link i przenieś się do strony z detalami na omawiany temat.

szafy wnękowej. Które wybrać łóżko do sypialni? To zależy czy pokoik zamieszkiwać będzie jedno dziecko czy może rodzeństwo. W przypadku rodzeństwa znakomicie sprawdzą się łóżka dwupiętrowe. Na pewno zajmą one mniej miejsca niż dwa osobne łóżeczka. Łóżko do sypialni jest świątynią każdego człowieka.

Dla Twego malucha jest to miejsce nadzwyczaj istotne, ponieważ spędza tam blisko 12 godzin na dobę. Sen dla dziecka jest równie istotny jak pożywienie – dziecko we śnie rośnie, organizm tworzy nowiusieńkie komórki, mięśnie wzmacniają się, zaś pozyskana w dzień wiedza systematyzuje się. Dlatego trzeba zapewnić mu w tym miejscu jak najlepszy komfort. Jaka musi być pościel dla malucha? Z całą pewnością należytej jakości. Powinna być to pościel z bawełny. Co więcej w przypadku niemowlaków musimy pamiętać, żeby pościel była antyalergiczna.


pokoik dziecka
Autor: lynn-anne bruns
Podpatrzone na: http://www.flickr.com
W pościeli dziecięcej, ale również tej dla dorosłych liczy się głównie dotyk. Jeśli jest miękka i miła w dotyku, zatem gęsto tkana, przyjemniej jest się w nią wtulić. Mało tego pościel z dobrej jakości bawełny po wypraniu zachowuje swoje właściwości. Nie wszystkie maluchy entuzjastycznie kładą się do łóżka. Czym możemy zwabić go do łóżka? Oczywiście ciekawie wyglądającą pościelą.
21/03/05, 08:03:10
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.