Pomysły na ciekawe urządzenie wnętrza swojego mieszkania, zalety szaf z przesuwnymi drzwiami.

Umeblowanie mieszkania w taki sposób, żeby wszystko było wygodne, funkcjonalne, i rzecz jasna prezentowało się odpowiednio, wcale nie jest proste. Każda rodzina przez lata gromadzi wiele różnych rzeczy, jakie gdzieś należy schować, a na to będą potrzebne jakieś półki, szafki czy komody.


szafa w pokoju dziecka
Autor: Komandor
Podpatrzone na: Komandor
Bardzo ciekawym rozwiązaniem takich problemów są szafy z drzwiami przesuwnymi, które można postawić w przedpokoju czy jakimś pokoju, a ilość dostępnego miejsca w nich jest bardzo duża. Często szafami przesuwnymi zabudowuje się różne wnęki, na pewno lepiej się tam sprawdzają niż jakieś wiszące albo stojące szafki. Budowa ich jest prosta, a daje naprawdę olbrzymie aranżacyjne możliwości. Najważniejszą częścią takich szaf są prowadnice, najczęściej dolna i górna, na nich właśnie drzwi się przesuwają. Jeżeli szafa będzie wbudowana we wnękę, to prowadnice są od ściany do ściany, jeśli któryś z boków miałby stać luźno, to robi się go z typowej meblowej płyty i dobrze przymocowuje do sufitu oraz podłogi.

Dla większości osób najistotniejszą częścią szaf są drzwi, a to z tego powodu, że to właśnie one wszyscy widzą. Z tego też powodu producenci wychodzą takim oczekiwaniom naprzeciw, pozwalając na duże możliwości na aranżację. Na drzwi wykorzystuje się typowe płyty stolarskie, których na rynku jest bardzo duża dostępność (sprawdź koniecznie). Można je łączyć ze szkłem, dzięki czemu bez żadnych problemów da się zrobić szafę z jednym czy kilkoma skrzydłami z luster. Spory wybór jest także maskownic i okuć do prowadnic, dostępne są one w paru różnych kolorach i wzorach, więc bez większych problemów każdy coś odpowiedniego dla siebie dobierze.


szafa w przedpokoju
Autor: www.indeco.pl
Podpatrzone na: www.indeco.pl
Tak więc jeżeli ktoś zdecyduje się na tego typu rozwiązanie, to powinien poszukać jakiegoś zakładu stolarskiego wykonującego szafy na wymiar Wrocław.

Zerknij na portal i prześledź wpis, który zapewne całkowicie Cię wciągnie, gdyż informacje tam zawarte, przykuwają uwagę.

Bardzo ważny jest pomiar, wtedy też należy podać wszystkie sugestie i oczekiwania, które się ma wobec tego mebla. Samo wykonanie szafy może przeciętnie zająć tydzień lub dwa, natomiast z montażem bez większego problemu sprawna firma poradzi sobie w przeciągu jednego popołudnia.
22/05/25, 07:33:15
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.