Miejsca do butów

Korytarz jest wizytówką domu i powinno się go potraktować z równą sumiennością jak inne wnętrza. Przedpokój nie musi być mroczny, ani monotonny. Oprócz tego, że estetyczne, powinno być to przede wszystkim funkcjonalne wnętrze.
Przedpokój, który zachwyca
Autor: Komandor
Podpatrzone na: Komandor
Wygodę i fantastyczny wygląd zapewnią meble do korytarza, szafy, stojaki i szafki na buty (szafki na buty na Aranżowanie przedpokoju należy jednak rozpocząć od dostosowania barw ścian. Podłoga w korytarzu musi być odporna na ścieranie. Sprawdzą się panele laminowane o górnej klasie ścieralności, lub płytki o stosownej twardości. Efektowny wygląd przedpokoju zależy nie jedynie od tego jakie szafy i szafkiszafy (zobacz emmi)uty kupujemy, ale od tego w jaki sposób je rozmieścimy. Podczas aranżacji korytarza trzeba zadbać także o oświetlenie.

Za pomocą paru kinkietów stosownie rozmieszczonych jest możliwość uwydatnić miejsca więcej interesujące, albo schować mniej efektowne. Powinno się w wystroju wykorzystać także zwierciadła. Powiększą korytarz o odbitą przestrzeń i rozjaśnią wnętrze. Lustrzane drzwi szafy w korytarzu sprawią, że stanie się niewidoczna. Za to korytarz będzie wyglądał dwa razy większy. Jeżeli układ korytarza i system drzwi uniemożliwia postawienie szafy (zobacz szafy na wymiar warszawa), jest możliwość ją ulokować w innym pomieszczeniu, a w korytarzu starczą szafki na buty, fantastyczne półki, lub ściany upiększone kwiatami. Gdy korytarz jest ciasny, liczy się każdy centymetr. Można zużytkować miejsce pod stropem i zawiesić w tym miejscu delikatne półki na pudła i kuferki.


Sprawdź też

Aranżacja mieszkań za pomocą fototapet

pokoje
Autor: Kopp Podłogi Naturalnie Doskonał
Podpatrzone na: Kopp Podłogi Naturalnie Doskonałe
W jaki sposób sprawić, ażeby mały przedpokój wywoływał wrażenie trochę szerszego, natomiast malutka alkowa zyskała parę dodatkowych metrów?


Nic tak nie powiększa wizualnie małych mieszkań, jak poprawnie dobrana fototapeta albo naklejka ścienna.

eleganckie półbuty
Autor: SPERA.de Designerschuhe, Taschen und Accessoires
Podpatrzone na: http://www.flickr.com
Dużym wyzwaniem jest wykorzystanie wąskiego korytarza. Ściany winny mieć w takim przypadku jasny kolor. Na posadzce jest możliwość położyć dywanik w chromatyczne pasy skośne, jakie wizualnie poszerzą przedpokój. W takim przedpokoju sprawdzą się szafy zrobione na wymiar na długości jednej ściany, najlepiej z przesuwnymi drzwiami. Można w niej schować nie tylko rzeczy, lecz również odkurzacz, walizki. Wielka szafa jest w stanie również pełnić funkcję szafki na buty. Mały korytarz uratują zamontowane lustra. Każdy korytarz można urządzić w ten sposób, ażeby własnym wyglądem zapraszał przychodzące osoby. Trzeba mieć na uwadze, że pierwsze wrażenie jest najważniejsze.
19/05/02, 11:23:02
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.