Miejsca do butów

Korytarz jest wizytówką domu i powinno się go potraktować z równą sumiennością jak inne wnętrza. Przedpokój nie musi być mroczny, ani monotonny. Oprócz tego, że estetyczne, powinno być to przede wszystkim funkcjonalne wnętrze.
Przedpokój, który zachwyca
Autor: Komandor
Podpatrzone na: Komandor
Wygodę i fantastyczny wygląd zapewnią meble do korytarza, szafy, stojaki i szafki na buty (szafki na buty na Aranżowanie przedpokoju należy jednak rozpocząć od dostosowania barw ścian. Podłoga w korytarzu musi być odporna na ścieranie. Sprawdzą się panele laminowane o górnej klasie ścieralności, lub płytki o stosownej twardości. Efektowny wygląd przedpokoju zależy nie jedynie od tego jakie szafy i szafkiszafy (zobacz emmi)uty kupujemy, ale od tego w jaki sposób je rozmieścimy. Podczas aranżacji korytarza trzeba zadbać także o oświetlenie.

Za pomocą paru kinkietów stosownie rozmieszczonych jest możliwość uwydatnić miejsca więcej interesujące, albo schować mniej efektowne. Powinno się w wystroju wykorzystać także zwierciadła. Powiększą korytarz o odbitą przestrzeń i rozjaśnią wnętrze. Lustrzane drzwi szafy w korytarzu sprawią, że stanie się niewidoczna. Za to korytarz będzie wyglądał dwa razy większy. Jeżeli układ korytarza i system drzwi uniemożliwia postawienie szafy (zobacz szafy na wymiar warszawa), jest możliwość ją ulokować w innym pomieszczeniu, a w korytarzu starczą szafki na buty, fantastyczne półki, lub ściany upiększone kwiatami. Gdy korytarz jest ciasny, liczy się każdy centymetr. Można zużytkować miejsce pod stropem i zawiesić w tym miejscu delikatne półki na pudła i kuferki.


Sprawdź też

Urządzamy najlepsze sypialnie

Stolik Fizz
Autor: Slide
Podpatrzone na: Dado Design
Sypialnia to wyjątkowe miejsce w naszym mieszkaniu. W tym miejscu spędzamy dużą część doby. To pomieszczenie, w którym odpoczywamy po męczącym dniu. Tutaj także zapadamy w sen, a przecież od porządnego snu zależy następny dzień. Wspaniale jest przebudzić się rankiem w pięknym otoczeniu. Cudowny ranek, który spędzamy w komfortowym łóżku z najdroższą osobą u boku to najskuteczniejszy start. Mamy wtedy siłę i witalności, aby podołać wszystkim wyzwaniom.

eleganckie półbuty
Autor: SPERA.de Designerschuhe, Taschen und Accessoires
Podpatrzone na: http://www.flickr.com
Dużym wyzwaniem jest wykorzystanie wąskiego korytarza. Ściany winny mieć w takim przypadku jasny kolor. Na posadzce jest możliwość położyć dywanik w chromatyczne pasy skośne, jakie wizualnie poszerzą przedpokój. W takim przedpokoju sprawdzą się szafy zrobione na wymiar na długości jednej ściany, najlepiej z przesuwnymi drzwiami. Można w niej schować nie tylko rzeczy, lecz również odkurzacz, walizki. Wielka szafa jest w stanie również pełnić funkcję szafki na buty. Mały korytarz uratują zamontowane lustra. Każdy korytarz można urządzić w ten sposób, ażeby własnym wyglądem zapraszał przychodzące osoby. Trzeba mieć na uwadze, że pierwsze wrażenie jest najważniejsze.
19/05/02, 11:23:02
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.