Czy opłaca się korzystać z oświetlenia led? Jakiego rodzaju daje nam zalety? Czemu jest lepsze od normalnego oświetlenia?

Diody led powstały jakiś czas temu i były wtedy żarzącymi się na czerwonawo albo zielono punktami w urządzeniach RTV i AGD. Następnie uznano, iż mają one większy potencjał, więc jeśli zwiększy się ich moc, to istnieje szansa, że będą świeciły jaśniej i w konsekwencji mogą zastąpić nawet żarówki, świetlówki halogenowe albo też lampy jarzeniowe. Dzisiaj diody led są powszechnie znane oraz używane, sprzedaje się je pod postacią pojedynczych świetlówek, świecących prętów czy taśm.

oświetlenie uliczne
Autor: manfred majer
Podpatrzone na: http://www.flickr.com
Mają zastosowanie w mieszkaniach, przemyśle, tworzą uliczne oświetlenie led. Tracą mniej energii, dlatego też nie zanosi się, aby w najbliższym czasie straciły na popularności. Diody led posiadają całą masę plusów. Przede wszystkim nie gasną tak nagle, jak dzieje się to w przypadku normalnej żarówki. Po prostu, kiedy ich czas dobiega końca światło robi się coraz słabsze. Ich żywotność jest bardzo wysoka i sięga nawet 50 do 100 tysięcy godzin.

Odwiedź naszą stronę. Wyszukasz tam codziennie jedynie kompleksowy opis (http://wajnert.pl/produkty/regaly). Precyzyjne informacje z pewnością Ci się spodobają.

Przypomnijmy, że żywotność zwykłych żarówek najczęściej nie jest większa aniżeli 1-2 tysiące godzin. Led-y są niesamowicie wytrzymałe, odporne są więc na wstrząs i uderzenia. Bez wątpienia znacznie trudniej je uszkodzić aniżeli żarówki albo świetlówki halogenowe. Co prawda, diody led nie dadzą, aż tak znacznej jasności jak chociażby najmocniejsze świetlówki innych rodzajów, producenci jednak wciąż pracują, aby i to polepszyć. Wydajność led-ów już aktualnie jest wyższa aniżeli słabszych tradycyjnych żarówek. Dla przykładu, diody o mocy 2W emitują strumień świetlny na poziomie 132 Im, t znaczy jest to 15 W tradycyjnej żarówki.


Sprawdź też

Oświetlenie led pomaga oszczędzić na rachunkach

żarówka
Autor: Mike Mozart
Podpatrzone na: http://www.flickr.com
Jeśli kupujemy żarówkę, pragniemy by oferowała ona jak najwięcej światła, zużywała jak najmniej energii, a na dodatek jeszcze musi być naprawdę wytrzymała, tak żeby nie było strachu, że lada chwila się przepali. Dlatego właśnie w większości sklepów proponowane okazują się być żarówki led gu10, które wypełniają wszystkie te warunki, a dodatkowo kwota jaką przyjdzie nam zapłacić za ich zakup też nie jest wygórowana.

diody led
Autor: Peter Corbett
Podpatrzone na: http://www.flickr.com
Tak więc już dziś led-ami o mocy 2 do 3,5 W można z powodzeniem zastąpić żarówki 15-25 W i to bez straty jakości dla światła.Diody led zapewniają oświetlenie w najróżniejszych kolorach, i to bez niezbędności zastosowania kolorowych filtrów. Często oferowane są te, które święcą wyraziście na czerwono, niebiesko czy żółto. Białawe odcienie możemy mieć w wersji cieplejszej lub zimnej, natomiast diody, które emitują barwne światło posiadają symbol RGB LED. Warto skorzystać z tego oświetlenia, a także z innego typu ulepszeń, które są do kupienia za niewygórowane pieniądze, jak akumulator żelowy 12v 100ah.
19/05/25, 07:18:02
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.