Oświetlenie dla naszych pociech

Pokoje dziecięce to miejsca szczególne - ich oaza, w której mogą ukryć się przed całym światem, poświęcić czas na pasje i czuć się naprawdę bezpiecznie. Ważne, aby była to przestrzeń przyjazna i estetyczna - taka, do której dzieci będą z uśmiechem na twarzy powracały. Przy projektowaniu pokoju dziecięcego zasadniczą kwestią jest to, aby mebelki dla dzieci były bardzo komfortowe. To znaczy, że muszą być one starannie przystosowane do ich potrzeb potrzeb oraz preferencji.


lampy
Autor: David Prasad
Podpatrzone na: http://www.flickr.com
Pokój dziecka to miejsce zabaw, zdobywania wiedzy, relaksu, snu, spotkań towarzyskich. W związku z powyższym tak istotną funkcje pełni oświetlenie górne. Może to być centralnie umieszczona lampa (pokaż więcej tk lighting lampy) sufitowa lub system reflektorków na szynie. Powinno być ono wystarczająco jasne i równomiernie rozproszone. Lampy dla dzieci (więcej szczegółów) są efektowne , do tego łatwo dostępne (np. w sieci), toteż bez trudu dobierzemy wygląd lampy do stylistyki pokoju. Ale tylko jedno, górne źródło światła nie wystarczy. Urządzając pokój dziecięcy postarajmy się dobrze wybrać rodzaje światła oraz miejsce docelowe lamp, małych lampek stojących i tych pomocnych przy odrabianiu lekcji. Światło w pokoju dziecka, niezbędne podczas zabawy, wzbogaćmy niewielkimi punktowymi lampkami oraz kinkietami.


Pokój dziecka wymaga doświetlenia również w miejscu do nauki i kąciku do rysowania . Źródło światła przyda się również w pobliżu łóżka - stworzy miłą, bezpieczną atmosferę. Zostaniemy najlepszymi rodzicami na świecie gdy nie zapomnimy o oświetleniu dekoracyjnym. Takie oświetlenie pokoju dziecięcego tworzy przyjemny i wesoły nastrój. Małe księżniczki przeniosą się w bajkowy świat, jeśli w ich pokoju pojawi się lampa niczym w krainie baśni tysiąca i jednej nocy. Lampy orientalne zamienią pokój dziecięcy w komnatę małej księżniczki. Oświetlenie przyda się także małym pasjonatom akwarystki – świetlówki led zamontowane w akwarium pięknie podkreślą urodę rybek.

lampy
Autor: Technolux
Podpatrzone na: Technolux
Dzięki oświetleniu dzieci nie tylko odczuwają większe poczucie bezpieczeństwa, ale po prostu są bardziej bezpieczne. Miejmy na uwadze tylko by sprawdzić czy lampy były poddawane testom i są bezpieczne dla dziecięcych paluszków. Teraz już wszystko jasne...
21/09/03, 09:57:16
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.