Jak oświetlić pomieszczenie? Nowoczesne lampy dla wymagających

Co trzeba wiedzieć odnośnie żarówek led, a także czy warto zmienić tradycyjne oświetlenie na takie światło? Zaledwie parę lat wstecz światło led kosztowało bardzo dużo i mało kto był w stanie sobie na nie pozwolić. Sytuacja jednak przybrała nieoczekiwany obrót a tradycyjne żarówki powoli tracą na popularności. Do tego stanu rzeczy przyłożyła rękę Unia Europejska oraz jej zaostrzone normy, odnośnie mocy żarówek. Wielu z nas zmuszonych było do zrezygnowania z często używanych w naszym kraju „setek”, w związku z czym wielu z nas wybrało nowoczesne rozwiązania.


nowoczesna lampa
Autor: Faruk Ateş
Podpatrzone na: http://www.flickr.com
A takim niewątpliwe są żarówki led. Czy opłaca się jednak zamieniać tradycyjne żarówki na nowoczesne (stoliki kawowe nowoczesne) lampy, czy też to tylko moda, która przeminie? Jakie plusy wynikają zzakupu nowoczesnych lamp? Do najistotniejszych plusów omawianego światła bez wątpienia należy zaliczyć ich ekonomiczność jak i trwałość. Nowoczesne ledy wymagają bardzo mało energii, dzięki czemu gwarantują o wiele mniejsze rachunki, poza tym ich wymiana jest niezbędna bardzo rzadko.https://piudesign.pl/news/szklo-polimerowe-piu-design-innowacyjny-material-do-twojej-kuchni-i-lazienki/ szkło polimeroweMusimy także dodać, że ich sprawność działania, czyli ilość dostarczanej energii przekształcanej w światło dziennie będzie na poziomie 80 - 95%. Standardowe świetlówki mają o wiele słabszy rezultat, klarujący się na poziomie między 5 – 10 %. Inną z zalet żarówki led będzie możliwość wybrania kierunku światła, możemy zogniskować promień światła bez konieczności zakupienia reflektorów. Jakie są główne zastrzeżenia dotyczące nowoczesnego oświetlenia?

oryginalna lampa
Autor: Darkpartment
Podpatrzone na: http://www.flickr.com
Poza licznymi zaletami, z których wymieniliśmy wyłącznie kilka, trzeba także wspomnieć o wadach stosowania takiego światła. Największą wadą zdaje się dość wygórowana cena, ta jednak zwróci się po pewnym czasie, ponieważ raz zakupiona żarówka będzie używana przez długi czas i przy tym okazuje się wybitnie oszczędna. Następną wadą jest to, że diody wyświetlają więcej niebieskiego światła niż standardowe świetlówki, przez co czasami możemy odnieść wrażenie, że pewne przedmioty są zrobione jakby z innych materiałów aniżeli w rzeczywistości. Jak wszystko w życiu, tak samo diody mają zarówno wady, jak i zalety. Jednak te drugie zdają się być o wiele większe.
21/11/07, 07:25:04
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.