Organizujesz odnowienie łazienki? Zapoznaj się z paletami producentów terakoty!

Łazienka to bardzo szczególne miejsce w mieszkaniu. Przebywamy w tym miejscu dużo czasu, i to na procedurach dość intymnych. Zarazem wilgotność nie sprzyja zachowaniu nieskazitelności wnętrza, przeto wiele czasu i energii poświęcamy na utrzymanie właściwego wyglądu toalety.
Już samo urządzenie tego pomieszczenia przyprawia notorycznie o rozpacz. Na co zwrócić wyjątkową uwagę?


stary magazyn
Autor: Angelika Dubinska
Podpatrzone na: http://www.flickr.com


Na początek musimy wiedzieć, jak chcemy ochronić podłogi oraz ściany przed wodą. Czy niezmiennie położyć kafelki, czy może podjąć próbę wodoodpornych farb i tapet? Jeśli zdecydujemy się na kafelki, musimy troszczyć się, że płytki łazienkowe podłogowe nie mają prawa być śliskie. Odpowiednie dane dotyczące płytek są zawsze podawane przy sprzedaży, tak żeby było wiadomo, co bierzemy. Od tego jest zależne przecież bezpieczeństwo wszystkich mieszkańców. Możemy wybrać kafle z gresu, mogą być także ceramiczne, jednakowoż z właściwą antypoślizgową powierzchnią. Tego warunku nie muszą realizować płytki sytuowane na ścianę. Na pewno warto je kłaść nad wanną czy też w kabinie prysznicowej, czyli tam, gdzie wody na ścianę pada sporo. W pozostałej części pomieszczenia wolno spokojnie z płytek zrezygnować.


Jest moc firm fabrykujących płytki, zarówno krajowych, jak i obcych. Ich produkty są do kupienia w licznych składach i magazynach, aczkolwiek nie każde na zawołanie.

Czy niniejszy artykuł jest według Ciebie cenny? Jeśli tak, to bez wątpienia zainteresuje Cię też to wiarygodne źródło (http://latajacydywan.com/) - mówi o podobnej kwestii.

Przy wyborze trzeba obowiązkowo wiedzieć, ile m2 kafelków użyjemy, i zestawić to z wymiarami płytek.
Np. iberyjska firma Vives płytki wyrabia w rozmaitych kalibrach, również takich niestandardowych, co może nasuwać trudności przy ich przykrojeniu. Za to wynik, który dzięki temu możemy otrzymać, jest niewspółmierny z niczym!
19/02/23, 07:36:02
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.