Jakiego rodzaju wybrać oświetlenie do hal i magazynów?

Od oświetlenia określonego do hal przemysłowych wymaga się by umożliwiło odciążenie elektrycznej sieci i dało możliwość zredukowania kosztów utrzymania przedsiębiorstwa.
malowanie
Autor: Dekoral
Podpatrzone na: Dekoral


Do tego nie możemy oczywiście zapomnieć o wygodzie pracobiorców. Oświetlenie dla hal magazynowych musi być najwyższej wydajności. Dochodzą do tego nowoczesne metody sterowania pozwalające na regulację natężenia oświetlenia, współpracę z czujnikami ruchu, co przekłada się na znaczne obniżenie zużycia energii . Przeważnie do przemysłu selekcjonuje się bezpieczne, ekonomiczne oraz z długim okresem bezusterkowego działania oświetlenie wykonane w technice LED. Oprawy muszą zachować stabilność parametrów przez długi okres ich eksploatacji. Do podstawowych parametrów, jakie są brane pod uwagę przy doborze źródeł światła w konkretnym warsztacie należą rozkład światła oraz jego intensywność. Zawsze oświetlenie powinno dopasowane być do indywidualnych wymagań danego miejsca pracy.


łóżeczka dla dzieci
Autor: Gareth Saunders
Podpatrzone na: http://www.flickr.com


Oprawy które wykorzystują technikę LED świecą pełnym strumieniem świetlnym natychmiast po ich załączeniu i z taką samą mocą przez cały okres pracy i prawdziwie odzwierciedlają kolory otoczenia. Prócz tego należą do rozwiązań bezpiecznych dla środowiska bowiem nie mieszczą rtęci, ołowi i tym podobnych substratów. Prócz tego eksploatują mniej energii elektrycznej, dzięki czemu do atmosfery trafia niewielka ilość dwutlenku węgla.
Chociaż jest ono droższe rozwiązanie to daje lepsze warunki oraz bardzo często wypiera już starsze technologie. Klosze powinny się odznaczać dużą trwałością, z tej przyczyny dość często na ich wykonania wybierane są trwałe poliwęglany.
19/01/17, 00:59:01
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.