Zatroszcz się o swoich pracowników! Podpowiadamy jak to osiągnąć

Różne referaty naukowców wskazują, że krajowi przedsiębiorcy nie inwestują w swoich podwładnych. Można to zauważyć wyraźnie w wysokości wynagrodzeń – w innych krajach, nawet tych na tym samym poziomie gospodarczym co nasz kraja, są one sporo wyższe i ciągle rosną.


fotel
Autor: Matt
Podpatrzone na: http://www.flickr.com
A warto zdawać sobie sprawę z tego, że wszelkie wydatki przeznaczone na polepszanie warunków w pracy mogą zapewnić sowite wpływy w przyszłości. To jasne, że porządnie wynagradzany i pracujący w przyjaznej atmosferze podwładny charakteryzuje się lepszą wydajnością, niż zmęczony i biedny człowiek.

Istotnym elementem jest ciepłota otoczenia. Jeżeli w firmie jest zbyt zimno, zatrudnieni nie będą skupiać się na swoich zajęciach. Gdy temperatura jest za wysoka, efektywność też spadnie. Dobrze jest wydać pieniądze na porządny system klimatyzacyjny. Wielkie znaczenie ma też zapach – w pokoju, w którym czuć przyjemną woń, pracuje się świetnie. Wygoda w miejscu pracy to nie tylko miłe otoczenie, ale także porządne meble drewniane do salonu warszawa biurowe (np. Surfland). Jeżeli pragniesz, by twoi pracownicy nie cierpieli na bolące barki i spięte karki, wybierz meble, które zostały zrobione wg wskazań fachowców od ergonomii. Kluczowym elementem wydają się odpowiednio wyprofilowane krzesła komputerowe z Surflandu.

Należy jeszcze nadmienić o pewnym często bagatelizowanym elemencie – o komputerach. Powolne procesory i często zawieszające się systemy operacyjne to mordęga dla pracowników. Mądrze jest wydać trochę więcej pieniędzy i nabyć komputery wysokiej klasy. Nie musi to być wielki majątek. Zamiast popularnych systemów operacyjnych można ściągnąć darmowe edycje Linuksa, które odznaczają się wyjątkową stabilnością i prostotą użytkowania. Dobrze jest także zatrudnić fachowców od infrastruktury informatycznej, którzy będą dbali, by sprzęty w biurze funkcjonowały stabilnie i nie były źródłem frustracji dla pracowników.
19/04/03, 08:25:02
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.