Jakie są nowoczesne trendy w czasie projektowania oświetlenia, jak można wybrać lampy do różnych pomieszczeń.

Jeśli się planuje urządzanie swojego mieszkania trzeba pamiętać o sporej ilości różnych spraw, a jedną z nich niewątpliwie będzie odpowiednio rozplanowane oświetlenie. Dzisiaj są ku temu duże możliwości, gdyż w sklepach można znaleźć wiele nowoczesnych źródeł oświetlenia, najróżniejsze wyłączniki i sterowniki, a oprócz tego bardzo dużą liczbę różnego rodzaju lamp.
żyrandol
Autor: HarshLight
Podpatrzone na: http://www.flickr.com
Generalnie do każdego pomieszczenia dedykowane są odmienne lampy, niektóre ich rodzaje wykorzystuje się wprawdzie w paru przypadkach, ale jednak przeważnie ich zastosowanie jest dość konkretne. Na przykład w salonach i pokojach gościnnych najczęściej będą wieszane różne odmiany żyrandoli. Mają one po parę żarówek, które załączać można fragmentami. Przez to da się włączyć tylko pojedynczą sekcję albo obie, jeżeli będzie się chciało mieć jaśniej. Sporą popularnością wśród klientów zaczęły się także cieszyć żyrandole (łącze) z wentylatorem , dzięki swojej konstrukcji nie tylko stanowią źródło oświetlenia, ale również w upalne dni mogą przyjemnie ochłodzić wnętrze pomieszczenia.

Do innych domowych pomieszczeń lampy także będą proste do rozróżnienia. W przypadku łazienek najpopularniejsze są plafony, najczęściej one dają lekko przytłumione, mało rażące światło, przez co we wnętrzu występuje przyjemna atmosfera. W łazienkach spotyka się również często kinkiety, z kolei te również pojawiają się na klatkach schodowych i korytarzach. Z kolej w kuchniach występuje duża dowolność jeśli chodzi o wybór lamp, niekiedy zawiśnie tam klasyczna lampa dallas , ale w niektórych domach w miejsce pojedynczej wykorzystuje się paru małych, punktowych źródeł oświetlenia.

Jeżeli wczytujesz się w ten tekst to oznacza, że temat Cię niezwykle zaciekawił - wejdź na odnośnik do serwisu (http://www.nota-bene.com.pl/produkty/bega-oswietlenie-lampy/), a znajdziesz nie mniej atrakcyjne informacje.Sprawdź też

Kuchnia to najistotniejsze pomieszczenie w niejednym mieszkaniu - to serce domowego ogniska

apartamenty
Autor: Phillip Pessar
Podpatrzone na: http://www.flickr.com
Od czasów naszych prababć zwykle w naszych rodzinach jest tak, że kuchnia była centrum życia. To tam wszyscy spotykali się na rodzinne posiłki. To tu przyjaciółki, które przychodziły na popołudniowe rozmowy, siedzą z nami pijąc herbatę i zajadając się domowymi wypiekami.


kolorowa lampka
Autor: Isengardt
Podpatrzone na: http://www.flickr.com
Obecnie oświetleniowe trendy kierują w taką stronę, że w pomieszczeniach montowane są poza głównym światłem także punktowe, oświetlające tylko niedużą część całości. W takiej roli świetnie sprawdzają się nieduże lampki do kontaktu , z reguły posiadają one przełącznik który pozwala na włączanie i wyłączanie. Lampki tego typu zwłaszcza lubią dzieci, bardzo często będą one miały ładne, dziecięce kształty.
20/05/18, 07:42:04
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.