Z jakich powodów ledowe oświetlenie cieszy się taką popularnością, gdzie mają zastosowanie kolorowe taśmy.

Oświetlenie typu LED wdarło się przebojem do naszych mieszkań i domów, i wszystko wskazuje na to, że zostanie tam na znacznie dłużej. Popularność ledowych źródeł oświetlenia bierze się z kilku rzeczy. Po pierwsze jest ono niesłychanie ekonomiczne.

Typowe
żarówka led
Autor: theilr
Podpatrzone na: http://www.flickr.com
żarówki zdecydowaną większość energii wykorzystują na ciepło, a na światło idzie zaledwie niewielka część. Zupełnie odmiennie te proporcje wyglądają w przypadków oświetlenia ledowego.

Pragniesz doszkolić się z tego intrygującego zagadnienia? Zatem dobrze trafiłeś. Zwyczajnie kliknij to modne lampy do salonu i przejdź do nowej strony.

Typowa żarówka led e27 mająca moc kilka watów dostarczy tak samo dużo światła, co tradycyjna żarówka o dużej mocy, więc różnica jest naprawdę duża - ​. Jeśli oprócz tego weźmie się pod uwagę znacznie dłuższą żywotność, nawet parę razy większą od żarówek tradycyjnych, to okazuje się, że ledy mają dużą ekonomiczność. Co prawda wielu klientów może lekko przystopować cena, zaczynająca się od piętnastu złotych, jednak po dokładnym obliczeniu wszystkiego okazuje się, że żarówki ledowe najbardziej się opłacają. Zresztą w ostatnim czasie poziom cen się zmniejsza, co również w dużym stopniu wpływa na ich popularność.


Sprawdź też

W jaki sposób dobrać pasujące oświetlenie do mieszkania?

oświetlenie w mieszkaniu
Odpowiednio oświetlony dom to gwarancja zdrowia i dobrego samopoczucia mieszkańców. Istotne jest nie tylko funkcjonalność, ale także efekty, uzyskiwane dzięki różnego rodzaju lampom.
Nie każdy zdaje sobie sprawę z tego, jakie znaczenie ma właściwe oświetlenie domu. Ze światłem związany jest nie tylko nasz nastrój, ale także efektywność w pracy i wypoczynku.

Kolejną zaletą oświetlenia ledowego będzie to, że daje ono bardzo duże możliwości na aranżację. Same żarówki sprzedawane są w rozmaitych odmianach, które się od siebie różnią barwą światła, przez co każdy mógł będzie kupić odpowiednią do swoich potrzeb.Lecz dodatkowo coraz popularniejsze stają się ledowe taśmy, które można niezwykle praktycznie wykorzystać. Taśmy LED składają się z dużej liczby niewielkich diod, rozmieszczonych w niewielkich odstępach od siebie, często w różnej kolorystyce. Jeżeli się przyłączy do tego typu paska transformator led dający zasilanie, to taśma będzie świecić na całej swojej długości - Z takich pasków i taśm bardzo chętnie korzystają architekci, ponieważ dają one nieograniczone wprost możliwości aranżacyjne. Da się je przyklejać na schodach czy krawędziach ścian, dają wówczas dyskretne oświetlenie które pomaga przy chodzeniu w domu. Często też pojawiają się przy lustrach i pod szafkami w kuchni, ale tak naprawdę miejsc, gdzie tego typu taśmy mogą zostać wykorzystywane będzie znacznie więcej.
19/12/04, 07:33:03
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.