Filozofia urządzania mieszkań. Zmieniło się nasze podejście do wystroju wnętrz, posiadamy lepsze możliwości w tym zakresie. Lecz czy wszyscy z tego korzystają

W dawnych czasach, gdy nie żyliśmy w świecie tak wielu, jak dzisiaj, możliwości nikt nie myślał za bardzo o wyglądzie swojego mieszkania, przynajmniej nie w takim stylu, jak w dzisiejszych czasach. Wiadomo, że mieszkania były schludne i zadbane, problem z nim był jednakże taki, iż nie zapewniało nic ponadto, gdyż były takie same jak wszystkie inne mieszkania. No cóż, nie mieliśmy za dużego wyboru, więc nie było nawet takiej opcji. Jedynie nieliczni mogli sobie na to pozwolić. A dzisiaj?

meble do pokoju dziennego marki Wajnert
Podpatrzone na: wajnert.pl
Aktualnie jest całkowicie inaczej, choć to nie oznacza, iż każdy z nas może sobie zamówić projektanta czy dekoratora wnętrz. Ceny tego typu usług ciągle są dosyć wysokie i tak naprawdę wiele osób nawet nie bierze tego pod uwagę, bo mają bardziej standardowe potrzeby. Mówi się, iż jak projektanci wnętrz to Warszawa więcej i dekoratorzy wnętrz to też Warszawa (sprawdź tych...). Oznacza to, iż ludzie z takiego wielkiego miasta mogą sobie pozwolić na tego typu usługi, jest to oczywista nieprawda, ponieważ faktycznie w wielu dużych ośrodkach miejskich, ze stolicą na czele, mieszka bardzo dużo dobrze sytuowanych osób, ale to nie znaczy, że jedynie tam są zamawiane takie zlecenia.


Sprawdź też

Sypialnia to niezwykle istotne pomieszczenie w domu. W jaki sposób ją urządzić, żeby spełniała swoje przeznaczenie

sypialnia
Autor: Iqbal Osman
Podpatrzone na: http://www.flickr.com
Rzeczywiście, nawet sobie nie zdajemy z tego sprawy, lecz aż jedną trzecią życia spędzamy w sypialni. Tak więc to jedno z bardziej ważnych pomieszczeń w domu. Z pewnością należy zadbać o jego ciekawą aranżację i odpowiedni dobór wysokiej jakości umeblowania. Dekoratorzy wnętrz są zdania, iż jest parę bardzo ważnych zasad, które należy wziąć pod uwagę, kiedy urządzamy sypialnię.

W każdym miejscu naszego kraju mieszkają różni ludzie i różne są ich potrzeby. W wielu wioskach przecież żyją osoby zamożne lub choćby odpowiednio usytuowane, których stać na wynajęcie swojego dekoratora lub projektanta. Większość z nas jednocześnie stara się samemu zaprojektować swoje cztery kąty. Często posiłkujemy się znanymi wzorami, przez co upodabniamy się do innych.

Odwiedź naszą kolejną witrynę. Tam znajdują się ciekawe informacje. Prosimy - doczytaj szczegóły (http://www.purevent.pl/blog/jak-klimatyzacja-wplywa-na-poziom-wilgotnosci-w-pomieszczeniu/). Będzie nam bardzo miło, jeżeli posty będą Ci się podobać.

Paradoksalnie, wracamy tym samym do czasów, gdzie każdy posiadał taką samą meblościankę, gdyż korzystamy z tych samych wzorców, ponieważ tak wychodzi najbardziej oszczędnie. Mamy co prawda większą ilość możliwości niż dawniej, jednak nie zastanawiamy się nad tym, bo również nie mamy na to czasu. Z drugiej strony, wielu ludzi nie mieszka we własnym mieszkaniu, lecz musi je wynajmować. To rodzi problemy innego typu: skoro to nie moje, a tylko to wynajmuje, to po co mam je urządzać za duże pieniądze.

Wybiera się więc tanie meble, tymczasowe, by po prostu przetrwały tam jakiś czas, a później z łatwością będzie je można wyrzucić na śmietnik. To trochę smutne, iż wiele osób tak musi do tego podchodzić, nie mogą oni zakupić fajnych mebli czy zatrudnić dekoratora wnętrz, gdyż ich życie, przez to, że mieszkania stale wynajmują, jest cały czas jakby tymczasowe.
21/02/05, 07:38:05
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.