Z jakiego powodu oświetlenie led jest tak popularne, jak można praktycznie zacząć wykorzystywać dużą różnorodność żarówek.

Oświetlenie LED przebojem wkroczyło do naszych mieszkań oraz domów. Co biorąc pod uwagę jego zalety będzie całkowicie oczywiste, bowiem zalet tych jest naprawdę sporo. Pierwszą i najważniejszą kwestią będą oszczędności. Tradycyjne źródła światła większość energii tracą w postaci ciepła, na światło jest przetwarzana jej nieduża część.


Z tego też powodu
lampa led
Podpatrzone na: pixabay.com
do dobrego oświetlenia wnętrza potrzeba co najmniej kilkadziesiąt watów. Zupełnie inaczej będzie wyglądać sytuacja przy żarówkach ledowych - ​. W nich proporcje te odwrotnie wyglądają, czyli duża część pobranej energii wydzielana jest z żarówki jako światło, więc do otrzymania takiego samego poziomu wydajności będzie potrzebne znacznie mniej prądu. W przypadku dni, miesięcy czy lat oszczędności są naprawdę duże, nawet biorąc pod uwagę sporo wyższe ceny żarówek ledowych. Ocenia się, że już po paru miesiącach zwykłego użytkowania wydatki stają się porównywalne, a każdy następny dzień to są oszczędności. A że ledowe żarówki cechują się oprócz tego bardzo dużą żywotnością, to zyski z ich użytkowania są naprawdę spore.
Kolejną ich zaletą jest bardzo duża różnorodność.

Czy czujesz chęć przeczytać następne wpisy? Więc zachęcamy do wejścia w link - pod nim oczekuje na Ciebie moja strona (https://dekoracyjneskory.pl/13-dywany).

Rzecz jasna występują one w typowych oprawkach, przez co mogą być bez problemów stosowane we wszystkich lampach, lecz również w postaci przeróżnych taśm czy nietypowych żarówek. Niezwykle przydatny w czasie użytkowania takich żarówek będzie adapter led.


Adaptery występują w dużej ilości odmian i pozwalają na to, aby do odpowiedniej oprawki wkręcić żarówkę o zupełnie innym gwincie.

Nie możesz się doczekać nowych interesujących wątków na ten temat? Przekazujemy Ci świetną nowinę - kliknij listwy podparapetowe w podany link i ciesz się czytaniem.

Jest to o tyle przydatne, że zakupić można większy zapas jednego rodzaju żarówek, parę adapterów i spokojnie je można stosować w każdej lampie w domu, bez konieczności zastanawiania się, która jaki ma gwint. Bardzo dużym zainteresowaniem również się cieszą taśmy ledowe, dają one całkowicie nowe możliwości wykorzystania takiego oświetlenia. Niektóre z nich można bezpośrednio naklejać w miejscu montowania, można też wykorzystać jakiś profil do led, w którym schowa się taśmę - Taśmy takie bardzo dobrze będą się nadawać do podświetlania sufitów, szafek czy też szafek w kuchni.
19/11/12, 07:20:08
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.