Oświetlenie LED w kuchni. Zobacz co warto wiedzieć.

Kuchnia to miejsce, gdzie spędzamy w ciągu dnia wiele czasu. Wiele osób ceni sobie to pomieszczenie najbardziej i traktuje je jako serce całego domu. Ze względu na to, że kuchnia musi być nie tylko funkcjonalna, ale także estetyczna, warto zatroszczyć się o należyte oświetlenie tego miejsca.

Funkcjonalnie i estetycznie
tasmy ledowe
Autor: Dylan Tweney
Podpatrzone na: http://www.flickr.com
Blaty robocze z całą pewnością powinny być odpowiednio doświetlone, żeby zapewnić komfort i wygodę podczas gotowania. Wiele osób decyduje się na oświetlenie LED umieszczane pod wiszącymi szafkami. Jest to jak najbardziej dobre rozwiązanie – tego typu diody używają mniej prądu, służą dłużej od żarówek tradycyjnych, a w dodatku są łatwe w montażu i nie przepalają się nagle. Ich światło stopniowo słabnie dając znać, że nadchodzi pora wymiany elementu. Profile LED mogą z powodzeniem być wykorzystywane jako element dekoracyjny, a wielu ludzi przekonuje do takich rozwiązań właśnie łatwość w instalowaniu oświetlenia, bo zwykle wystarczy jedynie podpiąć zasilacz LED – bez potrzeby przeprowadzania kabli.

Jeżeli ten tekst jest dla Ciebie ciekawy, sprawdź naszą informację (http://tomiservice.pl/projects) przedstawiającą analogiczny temat. Prawdopodobnie ona również Cię zainteresuje.

Interesująco będą również wyglądać podświetlone w ten sposób krawędzie blatów kuchennych, co z pewnością nada nowego charakteru całemu wnętrzu.

Sprawdź też

Kupuj właściwy żyrandol do każdego wnętrza w mieszkaniu, oświetlenie bywa naprawdę niesamowicie istotne

żyrandol
Autor: HarshLight
Podpatrzone na: http://www.flickr.com
Podczas projektowania wnętrz mieszkalnych nie można pomijać rangi oświetlenia, To bardzo ważny aspekt aranżowania wnętrz, bo wywiera wpływ na jego estetykę oraz komfort życia w poszczególnych pomieszczeniach. Szeroki asortyment produktów oświetleniowych powoduje, że dzisiaj bez problemu dopasujemy optymalne rozwiązania dla każdego pokoju. Najlepiej zrobić tak, żeby elementy oświetlenia pasowały do pozostałych części wyposażenia.


O czym należy pamiętać? Każdy ma własny gust i rozmaite oczekiwania dotyczące wyglądu kuchni. Niezależnie od tego, czy wolimy wybrać rozwiązania standardowe, czy też o wiele bardziej lubimy nowoczesne aranżacje pomieszczeń, pod uwagę trzeba wziąć również aspekt praktyczny. Profile LED na pewno prezentują się atrakcyjnie, tak samo jak podwieszany sufit(zobacz sufit napinany cena) z tego typu oświetleniem, a do tego są bardziej odporne na uszkodzenia. Pamiętajmy jednak, że by całość wyglądała atrakcyjnie będziemy potrzebować kupić zasilacz LED dobrany do długości taśmy z oświetleniem - sprawdź.
Wykorzystując takie rozwiązanie w kuchni lepiej wybrać oprawy rozpraszające światło, aby diody po włączeniu nie odbijały się w blacie kuchennym, jaki najczęściej jest błyszczący.

Jako że nie zapewniają one zbyt mocnego światła dobrze jest pomyśleć także o kolejnym oświetleniu, dzięki któremu całe pomieszczenie będzie w jednakowym stopniu jasne – pozwoli to uniknąć kontrastów pomiędzy doświetlonymi blatami i częściami kuchni, które znajdują się poza zasięgiem świetlówek.
20/01/12, 07:23:07
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.