Jak zaprojektować małe pomieszczenie. Kilka dobrych wskazówek

By doskonale urządzić dom i wnętrze, kiedy nie posiada się za wielkiego metrażu, należy przystąpić do tej kwestii ze sprytem i rozumiem. Czasem starczy zastosować kilka trików designerów, jednak częściej trzeba włożyć nie lada energii, by wzrokowo powiększyć małe wnętrza oraz wyposażyć je komfortowo a także ze stylem.
wystrój
Autor: Dekoral
Podpatrzone na: Dekoral
Główną podstawą jest to, żeby stosować jasne, zimne kolory.

Podoba Ci się tego rodzaju artykuł? Jeśli tak, to zanim wyłączysz komputer, kliknij wcześniej ten link - ta witryna pracownie architektoniczne warszawa również na pewno wpadnie Ci w oko!

Po ich użyciu każde wnętrze będzie wyglądać na większe oraz przestronniejsze, niż naprawdę.

Sprawdź też

Jak urządzać mieszkanie, żeby każde pomieszczenia posiadało prawdziwą wyjątkowość? O czym na pewno pamiętać?

meble w pokoju
Autor: Bonsoni.com
Podpatrzone na: http://www.flickr.com
Ażeby aranżować mieszkanie musimy myśleć o każdym pomieszczeniu. Nie można rezygnować z jakiegoś miejsca na rzecz pozostałego, gdyż straci na tym całe mieszkanie. Najbardziej często zwracamy uwagę na salon oraz sypialnię, lecz również kuchnię i łazienkę zapominając na przykład o mniej wykorzystywanych pomieszczeniach, czyli przedpokój. Tak naprawdę jednak to w przedpokoju przyjmujemy gości, to nasza wizytówka domu, wiele osób już jest w stanie od progu wyrobić sobie opinie na temat naszego domu.


Pewną kwestią, jaką powinno się ogarnąć jest sztuka planowania przestrzeni. Chodzi przede wszystkim o to, by dobrze rozmieścić sprzęty w taki sposób, żeby zoptymalizować powierzchnię w budynku. Nie każda osoba jednak potrafi maksymalnie wykorzystać każde kąty, i nawet ściany. Kiedy mebluje się mieszkanie, warto znać takie sztuczki, dzięki jakim pomieści się nawet w najmniejszym pomieszczeniu całość tego, co pragnie się tam postawić. A pomysłów na to jest bardzo wiele wystarczy dobrze poszukać, albo skonsultować się ze ekspertami. Wyjątkowo ciekawym projektem na wyposażenie niewielkiego mieszkania jest wykonanie pokoju wielofunkcyjnego, czyli pomieszczenia, który będzie zarówno kuchnią (więcej o wyposażeniu kuchni - łopatki do ciast), salonem, sypialnią, oraz przedpokojem.

Pierwszym projektem jest zamontowanie na środku pokoju ścianki działowej, która podzieli większą przestrzeń na cztery drobniejsze i którą z każdej strony dopasowuje się do przeznaczenia pomieszczenia. Taka ścianka rewelacyjnie dzieli poszczególne strefy w pomieszczeniu i równocześnie wskazuje ich granice. Małym nakładem przestrzeni można mieć cztery pomieszczenia w jednym.

mała kuchnia
Autor: Lotari
Podpatrzone na: Lotari
Świetnym projektem jest również rozdzielenie kuchni (więcej o akcesoriach kuchennych - niezawodne kłódki) od pokoju blatem użytkowym. Z pewnej strony oddzielenie pomieszczenia jest jasne, a z innej istotne bowiem rozdzielnikiem jest stół, przy którym spożywa się posiłki. Nie da się też ukryć, że doskonałym środkiem na optyczne zwiększenie przestrzeni jest odpowiednie światło i wielkie okna. Jasne pokoje zawsze robią się obszerniejsze, niż są w rzeczywistości, daje to ponadto poczuć, iż pokój jest wielki, a jednocześnie przytulny.
20/09/10, 08:29:10
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.