Technologia LED

Rozważając kluczowy element w domu i ogrodzie, jakim jest oświetlenie, powinno zastanowić się nad zakupem lamp świecących na diodach led. To technika z lat sześćdziesiątych, jednak do ogólnego obiegu weszła niedawno. W tym niedługim artykule przekonam was, iż ta bardzo praktyczna technologia powinna na co dzień znaleźć się w waszym gospodarstwie domowym.


Lampa
Autor: Swadilfari
Podpatrzone na: http://www.flickr.com
Nieważne, czy interesują nas
lampy sufitowe, lampy wiszące, lampy ogrodowe i łazienkowe, diody led posiadają wiele zalet.

Chcesz zdobyć świeże informacje na dany temat? To obejrzyj www, z pewnością da Ci ogromną ilość pozytywnych wrażeń i na długo zostanie w Twej pamięci.

Przede wszystkim, charakteryzuje je mały pobór energii elektrycznej, który zwraca wyższy ich koszt od standardowych żarówek - sprawdź ofertę na Jest to spowodowane niedużym napięciem niezbędnym do ich pracy, dobrym współczynnikiem sprawności i małymi stratami energii . Po drugie, skłonić do zakupu mogą poręczne rozmiary. No ostatnia zaleta, lampy LED dają naprawdę dużo jasności. Nie powinno się zwracać uwagi na sporą cenę, albowiem nowoczesna technologia jest z pewnością warta każdych pieniędzy, a na dodatek koszty zwrócą się całkiem szybko. Zobaczymy to na własne oczy dostając kolejne rachunki za energię elektryczną.


Co ciekawe, diody led to nie tylko lampy . Kilka lat temu na półkach w sklepach ze sprzętem komputerowym zagościły monitory wykorzystujące tę technikę. Analogicznie jak w wypadku oświetlenia domowego, tu także diody przyniosą spore oszczędności w poborze energii. Na dokładkę jakość monitorów LED jest lepsza niż tradycyjnych LCD. Dają one często wyższą jasność i szersze spektrum barw. Nie tak dawno tego typu panele kosztowały sporo więcej od swych ciekłokrystalicznych odpowiedników, teraz ta sytuacja się zmienia. Nie najgorszy sprzęt da się kupić już od 500 złotych, praktycznie w każdym sklepie komputerowym.
21/03/07, 07:49:04
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.