W jaki sposób urządzić salon z jadalnią? Ciekawe aranżacje

Pokój dzienny z pokojem stołowym to połączenie, które ostatnimi czasy powraca do łask. W jaki sposób jednak wyekwipować jeden pokój o dwóch przeznaczeniach?


Salon z jadalnią możemy zaaranżować na wiele metod.
Nawet w małym pokoju możemy odseparować dwie strefy. Pokój stołowy w salonie możemy urządzić na zasadzie lekkiego przejścia czy kontrastu. Pierwsza możliwość będzie na pewno bezpieczniejsza jak też częściej widywana. Druga wymaga troszkę odwagi a także trafnego pomysłu. W obydwu wypadkach każdej części pokoju trzeba poświęcić tak samo wiele uwagi.


dzieci
Autor: Garneczki
Podpatrzone na: http://www.garneczki.pl


W aranżowaniu pokoju dziennego z pokojem stołowym najistotniejszy jest wybór kluczowych sprzętów, tj. stół albo krzesła. Sofa określi strefę relaksu, zaś stół z krzesełkami strefę stołową. Zacznijmy od sofy. To dokładnie ona w znacznej mierze potrafi zdefiniować naszą przestrzeń. Gdy pokój jest niewielki, nie możemy zaszaleć z jej wielkością. kanapa winna być dwu- co najwyżej trzyosobowa. Stawiając sofę pod ścianą pozyskamy otwartą, jednolitą powierzchnię. Zaś stawiając sofę w centrum pokoju, czytelnie wyodrębnimy dwie strefy. W ostatniej opcji znakomicie się sprawdza sofa kątowa. Za tak ustawioną sofą w pokoju dziennym możemy ustawić na przykład komodę. Potem nabywamy stół jak też krzesła do jadalni. Do mniejszych pokoi lepszy będzie stół okrągły. Pewnym podejściem w aranżowaniu salonu z pokojem stołowym będzie z pewnością kupno stołu jak też krzesełek z jednego zestawu. Jednak takowe komplety nie wyglądają atrakcyjne.
Lepiej wybrać do stołu krzesełka z innego kompletu, jednak w podobnej stylistyce. Możemy także wymieszać rozmaite rodzaje krzesełek, albo wprowadzić choćby jedno odmienne.
20/01/10, 07:32:04
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.