Dlaczego ludzie pragną mieć we własnym domu meble zrobione ze starego drewna?

Meble z drewna zawsze były i będą modne. W ostatnich latach coraz większą popularność zyskują meble, które robione są z już raz wykorzystanego, nieraz wyjątkowo starego drewna. Kto szuka tego typu mebli?

Meble zrobione z drewna są ponadczasowe.
meble
Autor: Herry Lawford
Podpatrzone na: http://www.flickr.com
W każdej epoce cieszyły się dużym zainteresowaniem klientów. Również i obecnie, kiedy w sprzedaży mamy bardzo duży wybór gotowych mebli wykonanych zazwyczaj z przeróżnych płyt wiórowych nie brakuje osób, które preferują meble zrobione z drewna. Meble drewniane mają mnóstwo zalet, są przede wszystkim o wiele bardziej zdrowe od mebli , które zrobiono z płyt wiórowych. Nie brakuje wśród nas osób o naprawdę wyrafinowanym guście. Osoby te cenią sobie przede wszystkim indywidualny , a co za tym idzie niepowtarzalny charakter swoich wnętrz. Zależy im więc na tym, aby znalazły się w ich domu także niezwykłe oraz niesztampowe meble. Stąd bardzo chętnie wykorzystują meble ze starego drewna. Cieszące się rosnącą popularnością meble ze starego drewna wytwarzane są naprawdę ze drewna starego. Zobacz: oferta mebli ze starego drewna. Najmłodsze drewno wykorzystywane do ich wytworzenia liczy osiemdziesiąt lat. Chociaż trafiają się również meble, które powstały ze znacznie starszego drewna. Meble te są nadzwyczaj proste, mają jednak indywidualny i niepowtarzalny wygląd. Skąd jest drewno do ich wykonywania? Na ogół jest ono pozyskiwanie podczas rozbiórki starych, nieraz mających po sto lat, domów zrobionych z drewna. Zdobyte tą
meble
Autor: Emily May
Podpatrzone na: http://www.flickr.com
drogą drewno jest we właściwy sposób obrabiane.


Sprawdź też

Ciekawe rozwiązania dla twojej kuchni. Przykłady innowacyjnych produktów, które poprawią estetykę pomieszczeń kuchennych

kuchnia
Autor: Mastercook
Podpatrzone na: Mastercook
Prawie każdy z nas stara się robić co możliwe, by nasze „cztery kąty” prezentowały się jak najlepiej. Chcemy, by były w ciekawy sposób zagospodarowane, co sprawia, że znacznie milej oraz przyjemniej spędzamy czas. Poza tym, mieszkanie jest dla nas jedną z najważniejszych kwestii, a już z pewnością najważniejszym miejscem. Wszak spędzamy tu zdecydowaną większość swojego czasu, zwłaszcza tego wolnego.

Wszystkie prace zarówno te obróbkowe, jak również wytwórcze oraz wykończeniowe wykonywane są ręcznie. Na wielu egzemplarzach mebli , które wykonano ze starego drewna sprytne oczy nabywcy dostrzeże ślady po starych, obecnie często zapomnianych, a więc nieużywanych technikach ciesielskich. Ze starego drewna robione są niezwykłe meble do pokoju dziennego, kuchni i łazienki. Ich producenci oferują meble tylko i wyłącznie z drewna, ale nie tylko. Tworzone są także meble, w których stare drewno połączono z metalem. Meble wykonane ze starego drewna nie są zaliczane do tanich. Ale wykonanie jednego mebla wymaga wiele godzin żmudnej pracy (meble biurowe nowoczesne) i to pracy w znacznej mierze ręcznej. Efekt końcowy potrafi jednak zadowolić odbiorców o najbardziej wyrafinowanym guście. Można zobaczyć: Sklep internetowy .
22/08/04, 08:19:15
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.