Oświetlenie sklepu odzieżowego jest niezmiernie istotnym szczegółem

Wchodząc do sklepu odzieżowego widzimy rozstawione na półkach i regałach pięknie złożone ubrania. Koszule na wieszakach mienią się w oczach, każda w innym kolorze lub z odrębnym nadrukiem, a obok spódnic ułożonych na regałach nie da się przejść obojętnie. Aby przykuć uwagę klientów nadzwyczaj ważne jest oświetlenie. To ono ma nas zachęcać do przekroczenia progu tego właśnie miejsca oraz do tego, abyśmy z chęcią weszli tam po raz następny.


sklep odzieżowy
Kupujący przychodząc do sklepu odzieżowego widzi ciuchy i akcesoria wyeksponowane na półkach. Na pierwszy rzut oka można nie zauważyć, ale po przypatrzeniu powinno się dostrzec, iż to właśnie dobre oświetlenie sklepu odzieżowego sprawia, iż mamy ochotę tam przebywać i wracać. Odgrywa ono niesłychanie ważną rolę w prowadzeniu go. Ludzie przebywający w ciemnych pomieszczeniach w mgnieniu oka czują się znużeni i wyczerpani, nie czują zapału do pracy oraz szybko się męczą, co ma wpływ zarówno na kupujących jak i pracowników. W sklepie powinno być jasno, przejrzyście, blask powinien emanować zewsząd, nawet z okolic przymierzalni, właśnie po to, aby czuć się w nim dobrze. Niebagatelne znaczenie ma atmosfera i nastrój, jaki możemy wykreować przez zastosowanie różnego typu lamp i kinkietów.


Mogą one być dobrane odpowiednio do stylu sklepu, a także utworzyć niebanalny wygląd. Wielu producentów wyposaża swoje lokale w kule dyskotekowe dla wykreowania przyjemnego nastroju, ale zastosować można również lampy zwieszane, wpuszczane lub lampy ledowe zewnętrzne nabudowane. Oświetlenie sklepu odzieżowego winno być dopasowane odpowiednio do konturu pomieszczenia, z uwzględnieniem zakamarków czy też skosów w ścianach, by każde miejsce było widoczne a towar wyeksponowany - dowiedz się więcej. Aby dobrze pokazać
odzież
produkt stosuje się przeważnie oprawy szynowe na źródła wyładowcze "metalohalogeny". Przy wyborze żarówek nie zapominajmy o tych z wysokim współczynnikiem oddawania barw i wysokiej skuteczności świetlnej przy niewielkim zużyciu energii elektrycznej, aby zadbać także o względnie niskie koszty energii elektrycznej. Wybór w marketach czy hurtowniach jest wielki, więc dekorator wnętrza nie powinien mieć problemu z wyborem lamp.

Światło uwypukla artykuł i sprawia, że jest on bardziej dostrzegalny. Może również stworzyć w pomieszczeniu odpowiedni klimat, który spowoduje, że nie tylko ochoczo wejdziemy do sklepu raz, ale będziemy tam pojawiać się często i nabywać ubrania.
20/06/18, 08:15:06
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.