Zasady urządzania nowych mieszkań, gdzie zakupić wszystko co będzie potrzebne

Każdy, kto zakupił sobie nowe mieszkanie od dewelopera musi do jeszcze urządzić, żeby w ogóle dało się mieszkać. Przede wszystkim trzeba sobie przygotować na to odpowiednią kwotę pieniędzy, i należy o tym pomyśleć nieco wcześniej, żeby środków zwyczajnie nie zabrakło.

salon
Autor: Classen
Często się bowiem zdarzają sytuacje, że ktoś źle sobie wszystko policzył i w efekcie w pewnej chwili zostawiał mieszkanie wykończone w połowie w wyniku braku pieniędzy. Koszt wykończenia mieszkania może wynosić nawet pięćdziesiąt tysięcy, szczególnie jeżeli będzie się wybierać materiały wysokiej jakości. Przy takich kwotach należy się zastanowić nad tym, żeby poszukać potrzebnych materiałów i sprzętów w jak najniższych cenach, dzięki temu można będzie oszczędzić nawet kilka tysięcy złotych w końcowym rozliczeniu. Będzie to oczywiście wymagało jakiegoś wysiłku podczas szukania, ale zaoszczędzone w ten sposób środki będą tego warte. Należy mieć przy tym na uwadze, że najtańsze drzwi wewnętrzne (poznaj szczegóły) nie zawsze będą miały odpowiednią jakość, więc trzeba kupować wszystko z rozsądkiem.

gotowanie
Autor: Tom Page
Podpatrzone na: http://www.flickr.com
Najbardziej kosztownymi do wykończenia są kuchnie, i przy nich właśnie można dużo oszczędzić, jeżeli tylko wszystko się dobrze zaplanuje. Najważniejsze znaczenie mają meble kuchenne, i to od nich właśnie należy zacząć. Meble można zakupić w postaci gotowego kompletu, w jednym z salonów, ale dużo praktyczniej i niekiedy też dużo taniej będzie wykonać meble na zamówienie, u jakiegoś dobrego stolarza.
Dużym wydatkiem podczas urządzania kuchni jest sprzęt kuchenny, potrzebna przecież będzie lodówka, kuchenka i zmywarka (gotowanie w pięknym wnętrzu), a to wydatek co najmniej kilku tysięcy. Jeśli tu chce się robić jakieś oszczędności, to warto postawić na pewny, ale niedrogi sprzęt, a nie przepłacać za markę i telewizyjną reklamę, tu doskonale sprawdzają się na przykład sprzęty firmy amica. Sporo oszczędności można także zrobić na pozostałym wyposażeniu, takim jak karnisze, stojaki lub lampy. Większość z tych przedmiotów można kupić przy pomocy internetu, a tam ceny są dużo korzystniejsze niż w tradycyjnych sklepach.
20/03/03, 08:37:12
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.