Miejsca w mieszkaniu, o jakie niespecjalnie się troszczymy. Czas to odmienić, czas pomyśleć o każdym miejscu w domu

Które miejsce w naszym domu zaniedbujemy najbardziej? Chyba nie powinno być większego problemu ze wskazaniem odpowiedniej odpowiedzi, choć nie musi być ona tak jasna. Dla każdego być może tym miejscem coś zupełnie odmiennego. Większość pytanych osób mówi, że jest to przedsionek, ale nie jest określone, że tak jest wszędzie. A jak jest u Ciebie?

eleganckie buty
Autor: Butz.2013
Podpatrzone na: http://www.flickr.com
Przedpokój w sumie może się wydawać takim zapomnianym, trochę zlekceważonym miejscem w domu. Nikt w nim za długo nie przebywa, jest to przechodnie miejsce. Jest tam szafka na buty, do której wkładamy i wyciągamy buty, jest i szafa, gdzie wiszą kurtki i swetry, jest lampka i może też telefon. Niemniej, przedpokój, to takie miejsce trochę samotne i opuszczone, częściej wita i żegna gości niż ma jakąś jakąś nieco poważniejszą rolę. Czy u Ciebie w domu jest podobnie? A może numer dwa na liście, jakim jest toaleta.

No tak, niezwykle ważne miejsce, obowiązkowe w każdym domu, jednakże też troszkę zaniedbane. To jasne, sprzątanie w takim miejscu nie jest przyjemne, choć brud osadza się tam najszybciej i jest groźny. Łazienkę i WC niektórzy sprzątają dopiero, jak muszą, jak brud jest nie do wytrzymania. Jednak powinniśmy zmienić ten nawyk, gdyż będzie cierpieć na tym nasze zdrowie, a z drugiej strony, jest przyjemniej w czystej łazience. Kolejne miejsca na liście to już się różnie układały, blisko siebie był pokój dzienny, sypialnia (łóżko kontynentalne) i kuchnia. O kuchni najczęściej wspominały kobiety i to one troszczyły się najbardziej o jej schludny wygląd. Mężczyźni zaś są bardziej przejęci pokojem dziennym. Więcej informacji na stronie:

Ogólnie to podsumowując te wnioski trzeba powiedzieć, że każde miejsce w domu powinniśmy po równo traktować, tylko wtedy będziemy mieć prawdziwie piękne i czyste mieszkanie. Bo co z tego, że ciągle sprzątać będziemy kuchnię, łazienkę czy salon, a zapominać będziemy o przedpokoju. Bród z przedpokoju przeniesie się do innych pomieszczeń, więc nasza praca pójdzie na marne. Pamiętajmy więc, że przy sprzątaniu liczy się systematyczność, tylko jak wszystkie pokoje będą wysprzątane będziemy mieli prawdziwie zadbane lokum.
21/12/18, 07:43:06
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.