Taśmy LED jako fenomenalne wyjście oświetleniowe

Taśmy LED to wyjątkowe wyjście, żeby oświetlić pokój, gabinet, czy też ogród. Charakterystycznymi cechami taśm LED są giętkość, oraz łatwość montażu. Kluczowymi atutami wyrobu jest znaczna oszczędność energii elektrycznej, także mała temperatura w toku świecenia.


Pogięta taśma ledowa
Autor: ricardo lafuente
Podpatrzone na: http://www.flickr.com
Taśma LED 5050 jest osiągalna w rozlicznych odcieniach, również z różnymi stopniami szczelności. Taśmy LED stają się w dzisiejszych czasach nieomal powszechnym rozwiązaniem wykorzystywanym w oświetleniu. Dzięki swym niebanalnym własnościom można je bez najmniejszego problemu zastosować we wszystkich miejscach, nawet tych najciaśniejszych, gdzie zastosowanie jakiegokolwiek innego oświetlenia byłoby niemożliwe.

Z uwagi na swoją giętkość idealnie nadają się do montażu w domu, jak też w profesjonalnych aranżach świetlnych, gdzie niezwykle istotne jest kreacja dobrej oprawy świetlnej. Zastosowanie taśmy przekształca pomieszczenie, także tworzy w nim sympatyczny klimat i delikatną atmosferę dla zamieszkujących w nim ludzi.

Wszystkie taśmy diodowe różnią się od siebie odcieniem światła, typem użytych diod, barwą podłoża, także klasą ochrony na warunki atmosferyczne. Taśma LED RGB 5050 jest taśmą, która dostarcza możliwość osiągnięcia odpowiedniego efektu kolorystycznego. Poprzez regulację napięcia, za pomocą regulatora, na każdym z 3 przewodów kolorystycznych RGB zdołamy pozyskać efekt mieszania się przewodów kolorystycznych.

Dla wykonania rezultatu kolorystycznego taśmy LED RGB obok zasilacza powinny być podłączone do regulatora, jaki przez sterowanie napięciem jakiegokolwiek z kanałów RGB umożliwia zdobycie pożądanego efektu kolorystycznego.


LED
Autor: Mike Mozart
Podpatrzone na: http://www.flickr.com
Do najpopularniejszych aranży z użyciem taśmy LED zaliczyć można podświetlanie schodów, sprzętów kuchennych, gablotek i ekspozycji sklepowych. Bardzo często też wykorzystywana jest do podwieszanych sufitów. Elastyczność taśmy pozwala na podświetlanie łuków, także tworzenia wymyślnych aranżacji świetlnych. Użycie pasków LED zależy jedynie od własnej fantazji. Taśma LED 5050 zasilana jest niskim napięciem, toteż możemy wykorzystać je w miejscach, gdzie ciężko o zasilanie 230V.
19/09/29, 22:52:02
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.