W jaki sposób sobie pościelisz - tak się wyśpisz

W jaki sposób sobie pościelisz, tak się wyśpisz, brzmi stare przysłowie. Nocny odpoczynek przyczynia się do dobrego nastroju, poprawia wydajność w ciągu dnia oraz bezspornie oddziałuje na odczuwaną jakość życia. Dlatego dobry, kojący sen ma ogromne znaczenie. Powstaje dylemat: jak zadbać o komfort w czasie snu?

Łóżko z pościelą
Autor: Didriks
Podpatrzone na: http://www.flickr.com
W łożu spędzamy trzecią naszego życia, zatem w przybliżeniu dwadzieścia lat. Warto więc zadbać, aby miejsce, w którym zaczynamy oraz kończymy dzień, sprzyjało relaksowi oraz regeneracji sił. Komfort, świeże powietrze, odpowiednia temperatura, komfortowy materac a także pościel, te elementy sprzyjają relaksowi.

Żeby sen był bardziej efektywny, warto postawić na coraz bardziej popularną pościel wełnianą. Dużo obserwacji i doświadczeń pokazuje, że pościel wełniana ma cechy, mogące pozytywnie wpływać na sen, ale także na zdrowie człowieka. Jedną z najistotniejszych cech wełny, a co za tym idzie artykułów z niej wykonanych, jest jej higroskopijność. Wełna ma dużą zdolność absorbowania i utrzymywania wody wchłanianej z otoczenia. Pomimo pozorów pościel wełniana sprawdzi się nie tylko w zimie. Dzięki naturalnym cechą wełnianych włókien, pościel „dostosowuje się” do warunków pogodowych. Odpowiadając na zmiany temperatury wełna kurczy się, kiedy jest chłód a także rozpręża, kiedy robi się ciepło. Owa naturalna termoregulacja powoduje, iż pościel wełniana ogrzeje nas w zimie, a latem sprawi, iż nie zbudzimy się spoceni. Więcej na .


Sprawdź też

Oferta pościeli skierowana do młodzieży i dzieci

Wśród rozwiązań polecanych niezwykle na rynku znaleźć można szereg znakomicie dopasowanych do naszych wymagań rozwiązań. Rekomendowane propozycje firmy docierają do osób szczególnie wymagających. To właśnie dzięki temu można znaleźć rozwiązania jak pościel dla dzieci 160x200 w doskonałych cenach oraz w wyjątkowych zestawach. Propozycje dostępne są również na głównej stronie internetowej producenta, dzięki temu możemy z nimi zapoznać się w każdej chwili.

Pościel z satyny bawełnianej
Autor: Calvado.pl
Podpatrzone na: Calvado.pl
Poza tym pościel wełniana nadaje się dla alergików (poza niedużą liczbą ludzi uczulonych na wełnę). Nie więzi wilgoci, a jej antyalergiczne działanie możliwym jest dzięki lanolinie, jaka pokrywa każdy włos, ochraniając go przed zabrudzeniem a także rozwojem bakterii i roztoczy.

Najpopularniejsza wełna pochodzi od owiec merynosowych. Hoduje się je w Australii i w Nowej Zelandii. Runo owych owieczek jest elastyczne, delikatne i cieniutkie.

Czy spodobał Ci się opisywany materiał? Jeżeli tak, to przeczytaj poza tym szczegóły w serwisie dywany z atestem do przedszkola, ponieważ one również mogą być dla Ciebie bardzo wartościowe.

Owcza wełna pozytywnie wpływa na organizm ludzki, eliminuje szkodliwe dla organizmu ludzkiego jony dodatnie, zastępując je ujemnymi. Spanie (zobacz materace kraków) w wełnianej pościeli pomaga dla przykładu na dolegliwość reumatyczna. Jednak z wełny szyje się nie jedynie kołdry oraz poduszki, lecz też śpiwory dla dzieci, papucie bądź poduszki na krzesła ogrodowe - .
19/12/03, 08:11:05
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.