W jaki sposób kupić właściwe meble łazienkowe?

Łazienka to pomieszczenie, w którym najczęściej nie ma dużej ilości mebli. Projektując ją raczej się zwraca uwagę na umywalki, wanny i wybór kafelek, a znacznie mniej na kilka małych szafek. A przecież nie jest żadnym problemem, żeby w ogólny projekt pomieszczenia włączyć także kilka mebli, dostosowując je stylistycznie i kolorystycznie do koncepcji pomieszczenia.

Jeszcze do niedawna, kiedy takiego wyboru nie było, panowały meble do łazienki w białym kolorze. Lecz dzisiaj łazienkowe meble przypominają coraz częściej te, jakie wstawia się do salonów. W zasadzie można je kupić w dowolnej kolorystyce, do wykonania szafkowych korpusów użyć można jednej z kilkudziesięciu drewnopodobnych płyt. Frontów jest jeszcze większa ilość, w dużych sklepach meblowych znaleźć można ich taki wybór, że samo przeglądnięcie zająć może sporo czasu. Coraz popularniejsze stają się również meble zrobione z metalu, aluminium czy szkła. Charakteryzuje je ciekawa stylistyka i wzornictwo i idealnie nadawać się będą do nowocześnie urządzonych wnętrz.


Wybierając łazienkowe meble należy pamiętać o kilku istotnych rzeczach. Oczywiście styl i kolorystyka dla wielu będą na pierwszym miejscu, lecz trzeba mieć świadomość tego, że łazienka to wilgotne pomieszczenie. Słabo zabezpieczone przed wilgocią szafki po paru latach używania mogą ulec zniszczeniu, dotyczy to szczególnie miejsc które mają kontakt z wilgocią, takich jak na przykład szafki pod umywalkę.

Ten link zdziwi Cię bardzo optymistycznie. Odkryjesz tam dużo szczegółowych wiadomości. Więc nie ociągaj się i wejdź tam!

Jeżeli szafka taka będzie wykonana z normalnej meblowej płyty, nie zabezpieczonej niczym, to wystarczy kilka razy wylać trochę wody i już może zacząć pęcznieć. Dlatego też szafki takie muszą być albo wykonane z płyt które są odporne na działanie wilgoci, lub odpowiednio zabezpieczone przed działaniem pary wodnej i wody. Dobrym rozwiązaniem na przykład może być wymalowanie szafek akrylowymi farbami które dokładnie je zabezpieczą, a oprócz tego zapewnią oryginalny, interesujący połysk.

Gdy uznasz, że omawiany w tym serwisie wpis jest wartościowy, kliknij ten link, a zobaczysz więcej nawierzchnie parkowe podobnych materiałów!

Powinno się pamiętać o takich zabezpieczeniach, gdyż dzięki temu meble (zdjęcia) będą dłużej służyły..
19/10/16, 07:29:07
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.