Pora na wielkie porządki wiosenne

W naszym mieszkaniu już na początku Wielkiego Tygodnia zaczynamy wielki szał wielkanocno – wiosennego sprzątania. Wpierw mama rusza na duże zakupy do hurtowni z produktami gospodarstwa domowego.


Okno PPP preSelec
Autor: Dobre Domy - Flak & Abramowicz
Podpatrzone na: Dobre Domy - Flak & Abramowicz
Najczęściej ja idę z nią. Taszczymy duże siatki napełnione produktami takimi jak: płyny do naczyń i zmywarek, środki do prania dywanów, polecane płyny do szyb, emulsje do mycia paneli, preparaty do czyszczenia kuchni i łazienki.

Każdy w naszej rodzinie dobrze zna swój zakres obowiązków: tatuś zajmuje się garażem i strychem, mama zazwyczaj sprząta kuchnię wraz z łazienką, mój starszy braciszek Krzysiek bierze się za ogród. Z kolei młodszy mój braciszek o wdzięcznym imieniu Ksawery biega ze ścierką po korytarzach, czyści poręcze schodów a nawet bierze się za czyszczenie (sprawdź czyszczenie wrocław) obuwia! Najwięcej roboty ma nasza mama z myciem dużej ilości okien w naszym domku. Płyny do szyb używa litrami.

Najtrudniej myje się okna w dachu. Tato pożycza mamusi drabinkę. Mamcia zużywa też sporą ilość preparatów do czyszczenia kuchni i łazienki. Nigdy indziej w roku tak dokładnie nasza kuchnia i obie łazienki nie bywają wysprzątane! W kafelkach ściennych możemy się przeglądać jak w lustrze!

Uwielbiam ten niezmiernie świeży zapach i wygląd naszego domu. Jest teraz jak nowiutki chociaż ma już prawie 100 lat. Tak, te same okienka, okiennice, te same schodki i podłogi czyściła kiedyś moja ukochana babcia. Babcia Jadzia siedzi w tej chwili na werandzie w plecionym fotelu, podziwia zapach i biel dopiero co wieszanych firanek i opowiada nam jak wcześniej musiała poradzić sobie bez tych dzisiejszych płynów do naczyń i zmywarek, płynów do szyb, preparatów do czyszczenia kuchni i łazienki i innych wspomagających nas dziś preparatów czyszczących.

Wspomina dziadunia, który kiedyś podawał jej drabinkę, kiedy to ona myła okna w naszym domku. Niestety, nie ma już go tutaj z nami od dwóch lat. Szczęście, że ona jaszcze nam ostała. Spędzimy razem kolejne święta. My odświeżamy domek (zobacz łóżko domek z szufladami) a ona przypomni nam o jego przeszłość. Święta Wielkanocne to najwspanialsze święta w roku!
20/04/22, 07:54:04
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.