Odpowiednie naświetlenie to plafon sufitowy oraz lampy abażurowe

Nieistotne, czy chodzi o oświetlenie do hotelu, domu, czy biura, dobrze o nie się zatroszczyć. Dbamy także przy tej okazji o nasze oczy i klimatyczną atmosferę.


Obecnie sporą wagę przypisuje się wyglądowi wnętrz.
Nie tylko barwa ścian, dobór mebli oraz dodatków tworzą odpowiedni nastrój. Ważne jest tu także oświetlenie. Plafon sufitowy posiada tutaj tę przewagę nad standardowymi żyrandolami, iż tworzy on nowoczesny, intymny klimat. Coraz częściej rozgaszcza się w domach oraz hotelach, wypierając standardowe oświetlenia. Plafon sufitowy może mieć jedną bądź więcej żarówek. Dzięki różnorodnej gamie plafonów, możemy wybrać rodzaj oświetlenia i wzornictwa zgodny z wystrojem pomieszczenia i aktualnymi potrzebami. Plafony ponadto dobrze przylegają do powierzchni, dzięki czemu pasują do wnętrz o mniejszym metrażu. Warto wybrać plafon (zobacz duży plafon) wyposażony w energooszczędne, innowacyjne diody typu LED.


Sprawdź też

Pięknie przedstawiają się lampy sufitowe kryształowe

lampa
Podpatrzone na: pixabay.com
Lampy powinny okazać się dopasowane do każdego wnętrza Okazuje się być dużo ofert na lampy, dlatego zanim wybierzemy jakąś konkretną, musimy się zastanowić, która z nich będzie dobra dla nas. Nie idzie jedynie o to, żeby spoglądać na ich wielkość, ale też na ich wygląd, tak żeby okazały się być dopełnieniem całej aranżacji naszego pokoju, bo jedynie wtenczas będzie się on wspaniale prezentował w każdym czasie.


Plafon z kolekcji Flores firmy Technolux
Autor: TECHNOLUX
Podpatrzone na: TECHNOLUX


Idealnym pomysłem na ciepły klimat wnętrza są lampy abażurowe. Często trudno się zdecydować na którąś z nich, ponieważ ich wybór jest olbrzymi. Mamy lampy abażurowe wiszące i stojące.

Podobnie zajmujące materiały znajdują się w pokrewnym serwisie. Jeśli pragniesz je poznać - zobacz pod linkiem kosze narożne, który jest tu.

W trakcie wyboru odpowiedniego abażuru pamiętaj o zgodności jego kolorów i wzornictwa z ogólnym wystrojem pomieszczenia - czytaj o lampach abażurowych. Pamiętaj także o wielkości abażuru. Mniejszy przyda się do niewielkiej lampki stojącej na stoliku nocnym, spory natomiast do lampy wiszącej, bądź sporej lampy stojącej. Upewnij się także, że odległość pomiędzy żarówką a abażurem jest odpowiednio duża, zapewniając sobie bezpieczeństwo użytkowania.


Jeśli natomiast wyjątkowo cenisz sobie niepowtarzalność i posiadasz artystyczne zdolności, samodzielnie zrób sobie abażur ze wstążeczek, metodą szydełkową lub użyj do tego zadania jeszcze innego sposobu.


Wystrój pomieszczenia jest naszą wizytówką. Dobierzmy coś zgodnego z własnymi upodobaniami i estetyką, a przyciągniemy w nasze progi szereg gości.
22/03/16, 15:50:15
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.