Co musimy kupić, aby rozpocząć przygodę z decoupage?

Aktualnie, kiedy w sklepach możemy kupić za relatywnie małe pieniądze chyba już wszystko, na szczęście wraca tendencja na samodzielne ozdabianie różnego rodzaju rzeczy, które bądź to się już zestarzały, bądź to zwyczajnie już nam spowszedniały.


Metoda ta nadeszła z kraju nad Sekwaną i opiera się na ozdabianiu w odpowiedni sposób przyszykowanej powierzchni za pomocą różnorodnych wzorów z cienkich pasków papieru.


turkusowe dekoracje do domu
Autor: decoratrice mariage festidomi
Podpatrzone na: http://www.flickr.com


Sprawdź też

Urządzanie wnętrz w stylu nowoczesnym

podwójne łóżko z czarno-białą pościelą
Autor: Simon_sees
Podpatrzone na: http://www.flickr.com
Jednym z najchętniej wybieranych stylów do wykańczania i urządzania domów jest styl nowoczesny. Co interesujące, w każdych czasach owa nowoczesność jest pojmowana w inny sposób i zawiera odmienne elementy. To, co było nowoczesne dwadzieścia lat temu, na dzień dzisiejszy nie ma ze stylem nowoczesnym nic wspólnego. Wynika to z bardzo dynamicznego rozwoju różnorodnych technologii, jak również z dynamicznymi zmianami panujących mód, również jeśli chodzi o wykańczanie i dekorowanie wnętrz.


Czyszczenie rolet
Autor: VERTEX S.A.
Podpatrzone na: VERTEX S.A.


Najczęściej wykorzystuje się w tym celu typowe serwetki. Dzięki zastosowaniu techniki decoupage można ozdobić rzeczy, które są wyprodukowane z takich materiałów jak szkło, plastik czy nawet metal. Na samym początku przygody z tą techniką, nie warto jest kupować dużej ilości akcesoriów. O wiele korzystniej byłoby kupić niejako na próbę jedynie parę najważniejszych rzeczy.

Zamieszczone w tym serwisie informacje są dla Ciebie zbyt lakoniczne? Jeżeli tak, to wejdź na stronę (https://creoconcept.pl/), na której przeczytasz zbliżone tematy.

To wystarczy, żeby przekonać się, czy efekty pracy okażą się dla nas zadowalające. Należy mieć świadomość, że decoupage należy traktować jako zamiłowanie, coś co powinno sprawić nam radość, a rezultat finalny dawać zadowolenie oraz cieszyć serce.


Na początek należałoby zdobyć jakiś obiekt, który będziemy ozdabiać. Mógłby być to kawałek surowego drewienka, gdyż bez trudu będzie je przygotować do malowania czy naklejania na nie kawałków papieru. W sprzedaży dostępne są małe pudełka, zawieszki czy też deski do krojenia albo zakładki, które przygotowane są właśnie do ozdabiania przy pomocy tej metody. Oczywiście alternatywnie moglibyśmy wykorzystywać rzeczy, które już mamy w swoim mieszkaniu.


Poza tym musimy przygotować różne posiadające interesujące wzorki serwetki, lakier do drzewa i klej do decoupage. Przydatne mogą się także okazać jaśniejsze akrylowe farby oraz płaskie pędzelki ze sztucznym włosiem.
22/02/24, 07:44:11
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.