W jaki sposób utrzymywać porządek w pokoju z kominkiem?

Posiadanie domu z ogrodem ma swe atuty. Ogródek jest głównym pozytywem dla kogoś kto przeprowadził się z mieszkanka w bloku do własnego domu. Dotąd pragnąc sobie odpocząć pośród przyrody, musiał taki człowiek wybrać się do miejskiego parku zahaczając o kafejkę nieopodal. Moja ulubiona to ta, w której jest kominek. Za każdym razem frapowało mnie w jaki sposób utrzymuje się porządek w takowym pomieszczeniu. Minęło trochę czasu i sam stanąłem przed powyższym problemem.


kliknij tutaj
Autor: Optiflame/Glen Dimplex Polska
Podpatrzone na: Optiflame/Glen Dimplex Polska
Wybudowanie takiego kominka to jeszcze nic, acz już samo to nie jest kwestią całkiem łatwą, albowiem mamy do wyboru kilka możliwości; zwyczajny kominek przy jakim możemy wypić ulubione wino - sprawdź wina portugalskie sklep internetowy bądź inny rodzaj kominka jaki nie tylko sprawi że będzie nam przytulnie ale ogrzeje cały domek. Jak w wypadku każdego sposobu nagrzewania opartego na wypalaniu jakiegoś paliwa powstają popiły, należy zatem w jakiś sposób kominek sprzątać. Jest to szczególnie kłopotliwe w wypadku gdy kominek mamy zamontowany w reprezentacyjnym pomieszczeniu.

Po czyszczeniu kominka może się okazać konieczne generalne sprzątanie (sprawdź koniecznie: firma porządkowa wrocław) w salonie. Jest jednak na to rada, starczy zakupić w hipermarkecie technicznym tzw. odkurzacz kominkowy. To sprytne narzędzie wyekwipowane zwykle w zaawansowane filtry. Dobrze gdyby były to podwójne filtry, albowiem wtedy nasz pokój będzie dobrze chroniony przed pyłem i sadzą.

Doskonały odkurzacz do popiołu musi mieć długą rurkę tak, żeby można było bez trudu dostać się do kanału kominowego. Oczyszczanie paleniska jest nie wyłącznie sprawą estetyczną ale przede wszystkim kwestią bezpieczeństwa i przepisów prawnych. Odkurzacz kominkowy może rzecz jasna być wykorzystany również w obejściu, na przykład do likwidowania z podjazdu liści bądź innych drobnych zanieczyszczeń. Nada się też w garażu każdemu majsterkowiczowi. Na pewno żona posiadacza takiego urządzenia będzie zadowolona. Przykłady takich urządzeń prezentuje e-sklep Kaminer.pl.


Musimy jednakże pamiętać żeby popiół jaki chcemy usunąć nie był nazbyt gorący, może to bowiem uszkodzić odkurzacz do popiołu. Jest on określony do sprzątania popiołu w temperaturze do 200 stopni C. Przyda się on także kiedy będziemy musieli wyeliminować resztki trawy po koszeniu.
21/01/14, 11:48:03
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.