W jaki sposób usprawnić sprzątanie w domu?

W tej chwili w handlu możemy zakupić masę środków ułatwiających życie dzisiejszym paniom domu. Wśród nich między innymi: preparaty do dywanów i tapicerki, preparaty do mebli i podłóg, preparaty do prania i płukania a nawet preparaty do prasowania. Dla nas jest naturalne iż mamy do dyspozycji wszystkie te współczesne środki. Zatem w jaki sposób dawnymi laty radziły sobie z porządkami domowymi nasze babcie i prababcie? Radziły sobie doskonale!


odkurzacz
Autor: Twentyfour Students
Podpatrzone na: http://www.flickr.com
Jeśli chcemy powrócić do babcinych sposobów, zaopatrzmy przede wszystkim w jak największą ilość sody i octu. Są to środki tanie, nieszkodzące zdrowiu a przede wszystkim niezwykle skutecznie działające (zwłaszcza w duecie). Nie tylko są niezastąpione do celów kuchennych.

Nie możesz się doczekać nowych intrygujących wątków na ten temat? Mamy do Ciebie świetną wiadomość - kliknij (www.glazurex.com.pl/podlogi-drewniane/) w ten link i delektuj się lekturą.

Pomogą nam również posprzątać praktycznie cały dom! Sodka w połączeniu z ciepłym octem spirytusowym niezwykle mocno spienia się pomagając nam oczyścić odpływy w zlewie czy też w wannie. Jeżeli zmieszamy sodę oczyszczoną z małą ilością octu pozyskamy pastę z pomocą której usuniemy wszelakie kuchenne oraz łazienkowe zabrudzenia. Wyczyścimy czajnik, srebrne łyżeczki czy armaturę łazienkową.

preparaty do podłóg doskonale zastąpi wytarcie ich powierzchni ścierką nasączoną oliwką dla dzieci, ewentualnie schłodzoną esencją herbaty lub też octem spirytusowym. Natomiast powierzchnię mebli skórzanych wyczyścimy mieszanką octu oraz oleju lnianego w proporcji 1:1. Czym zastąpić preparaty do dywanów i tapicerki? Tłuste plamy z mebli tapicerowanych, a również z wykładziny czy dywanu, możemy próbować wywabić z pomocą talku, mąki czy też sodki. Wystarczy posypać poplamione miejsca, później należy odczekać kilka godzin a potem zebrać "wywabiacz" za pomocą odkurzacza.

Preparaty do prania i płukania także da się zastąpić używając do prania starych, poczciwych płatków mydlanych. Używały ich już nasze babcie, ponieważ są one bardzo delikatne, tanie i dobrze się pieniące. Nie działają jednak przy bardzo silnych zabrudzeniach, więc można je stosować głównie do odświeżenia ubrań. Tym sposobem można również prać bieliznę sposobem ręcznym. Po praniu bielizny w płatkach mydlanych spłukujemy ją strumieniem najpierw gorącej, a później zimnej wody. Nasze babcie nie stosowały jakichkolwiek najlepsze preparaty do prasowaniaa, ewentualnie pryskały prasowane rzeczy wodą. Babcine sposoby najlepsze!
20/10/19, 08:16:04
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.