Czym zasłonić otwory okienne?

Dzisiaj na rynku można kupić dużą ilość produktów, które są w stanie zastąpić klasyczne zasłony okienne. Jeszcze niedawno najbardziej popularnym rozwiązaniem były żaluzje. Aktualnie są one nieco staromodne. Znacznie większe grono osób wybiera rolety. Czy to właściwy wybór jeśli chodzi o zakrycie szyby?
Zasłony okienne
Autor: Thomas Kohler
Podpatrzone na: http://www.flickr.com
Zdecydowanie odpowiedź jest twierdząca.

Czy szukasz na stronie kabiny prysznicowe Wrocław czegoś wyjątkowo interesującego? Namawiamy zatem do następnego tekstu. Trzeba jedynie kliknąć w poniższy link.

Głównie z tego powodu, iż zasłony tego rodzaju da się mocno dostosować do wybranego wnętrza. Widać to już wtedy, kiedy zastanawiamy się nad barwą. Żaluzje w większości wypadków proponowały pojedynczy, aluminiowy kolor. Z kolei w rolecie umieszczona jest tkanina i może ona przybrać właściwie dowolną kolorystykę. Nie ma nawet powodu, by skończyć na jednej barwie. Nic nie stoi na przeszkodzie, by postawić na barwne wzory czy motywy roślinne.

Bambusowe rolety okienne
Autor: Emily May
Podpatrzone na: http://www.flickr.com
Materiał w tego typu osłonie może mieć również odmienne grubości. Najcieńsze są materiały żakardowe, które są nadają się, by zastąpić firankę. Robi się je z rzadko tkanego materiału, przez który przebija dzienne światło. Przeciwnością są tkaniny zaciemniające, czyli wielowarstwowe materiały. Posiadają one zwykle nałożoną warstwę aluminiową, która nie przepuszcza promieni. To doskonałe rolety do zbyt nasłonecznionych przestrzeni. Jeśli je opuścisz, w pomieszczeniu zrobi się ciemno jak w środku nocy.

Sprawdź też

Jak dobrze wybrać komplet firanek do swoich pomieszczeń, jakie są ich rodzaje i materiały, z których są robione.

krótkie firanki w kuchni
Autor: M I T C H Ǝ L L
Podpatrzone na: http://www.flickr.com
W większości pomieszczeń w mieszkaniach i domach są okna. Na zagospodarowanie ich znajdzie się co najmniej kilka sposobów, ale od lat chyba najczęściej można spotkać tradycyjne firanki. To, że są one tradycyjne nie znaczy wcale, że nie można ich użyć w nowoczesnych wnętrzach. Wprost przeciwnie, odpowiednio dopasowane mogą stanowić doskonałe uzupełnienie wnętrza domu, z tego tez powodu warto parę chwil poświęcić przy wyborze i zorientować się, jakie są możliwości.


Nie każdy produkt, który nosi nazwę rolety, wygląda podobnie. Poza typowymi zasłonami tego rodzaju, istnieją też rolety rzymskie lub rolety w stylu japońskim. Te pierwsze są szczególnie wytworne i tworzą bardzo estetyczne fałdy gdy roleta jest złożona. Te drugie nadają orientalnego charakteru aranżacji. Wiele innych możliwości można sprawdzić na
20/01/13, 07:10:07
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.