Dostosowanie urządzenia do wielkości pomieszczenia

O tym, jakiej nagrzewnicy trzeba użyć do danego budynku, rozsądza zapotrzebowanie obiektu na ciepło.


Nagrzewnice powietrza można dzielić ze względu na sposób działania i punkt instalowania.


Wyróżniamy nagrzewnice elektryczne, gazowe, na olej, oraz ścienne, sufitowe i ruchome. Są stosowane do ocieplania wnętrz o zróżnicowanych powierzchniach, oraz tych, gdzie instalacja grzewcza nie może być zamontowana, albo uległa dysfunkcji. Środek nagrzewnicy można podzielić na sekcję wywietrzników, komorę grzewczą, wymiennik ciepła z nawiewnikiem i system regulacji. Całość znajduje się w stalowej obudowie. Nagrzewnice prędko ocieplają powietrze, które za pomocą wentylatora rozprowadzane jest po całym pomieszczeniu. Konstrukcja nagrzewnicy pozwala na równomierne rozprowadzanie strumienia ciepłego powietrza, albo na mierzenie go dokładnie tam, gdzie jest konieczne.


kuchnia-meble
Autor: Giles Williams
Podpatrzone na: http://www.flickr.com


Nagrzewnice wodne nie przysparzają problemów z regulowaniem w okresach przejściowych, jest możliwość zdobywać powietrze o dokładnie ustalonych parametrach, również przydzielać strumieniom rozmaite kierunki przepływu i zakres. Niektóre urządzenia przystosowane są również do zasilania wodą lodową, co w czasach dużych temperatur pozwala schładzać pomieszczenia. Nagrzewnice gazowe mogą być umiejscawiane przy ścianach, pod stropem, a również na zewnątrz budynku.


Sprawdź też

Oświetlenie przemysłowe led przydatne w różnych lokalach.

led
Autor: Martin Ilich
Podpatrzone na: http://www.flickr.com
Oświetlenie przemysłowe led na pewno dobrze sprawdzi się w różnego typu budynkach. Może być ono umieszczane w budynkach szkolnych i szpitalach oraz na salach wykładowych i salach szkoleniowych.


Ich walorem jest to, że poszczególne urządzenia w układzie potrafią wykonywać pracę w pojedynkę, doprowadzając ciepło do wybranych wnętrz. Wprawdzie do nagrzewnic owych nie trzeba doprowadzać pary, albo wody, lecz powinno się je podłączyć do instalacji gazowej, oraz instalacji odprowadzenia spalin.
21/10/08, 07:59:17
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.