Jak sprawić, aby nasze mieszkanie prezentowało się pięknie?

Podczas dekorowania pomieszczeń w domu warto zwrócić uwagę na ważny detal, mogący całkowicie zmodernizować stylistykę wnętrza. Takim elementem jest rzecz jasna oświetlenie, które musi być wyśmienicie dopasowane do przestrzeni, w której się znajduje. Nie jest tu najistotniejszy jedynie wygląd lamp, ale także sposób, w jaki świecą, gdyż ważne jest, aby oświetlały całe pomieszczenie i były zarówno przyjemnie dla oka, ale też użyteczne.


Lampy wiszące
Autor: http://www.sxc.hu
Podpatrzone na: http://www.sxc.hu
Jeżeli chodzi o lampy do salonu, które niesamowicie często stają się elementem charakterystycznym budynku mieszkalnego, często stawiamy na oświetlenie sufitowe, które bywa idealnym rozwiązaniem. Wyśmienicie spiszą się w tym wypadku żyrandole, które są niesamowicie dekoracyjne, nierzadko zasługują też na miano niewielkiego dzieła sztuki. Dołożą pomieszczeniu charakteru, wzbogacą je, dopełnią całość wystroju.

Odpowiednio wybrana wielkość i forma takiej lampy do salonu zagwarantują oświetlenie całego wnętrza. Oświetlenie sufitowe perfekcyjnie sprawdzi się także w łazience i kuchni, choć tutaj powinno się wymienić żyrandole na trochę mniej ozdobne lampy. Poza dobrze dobraną lampą sufitową, pełniącą najważniejszą rolę, w tych dwóch wnętrzach świetnie prezentuje się oświetlenie natynkowe, które niejako dopełnia całość. Jeżeli mimo to któreś z miejsc ciągle nie otrzymuje odpowiedniej dawki światła pięknie będą przedstawiać się lampki na stolik nocny. Ich światło sprawia, że mieszkanie staje się bardzo przytulne. Oczywiście lampki nocne są idealne do stawiania przy łóżkach, włącznik (zobacz nota bene) jest ciągle pod ręką, co wydaje się niesamowicie komfortowym rozwiązaniem. Od stylu, w jakim urządzamy sypialnię zależy, czy bardziej pasują w niej żyrandole, czy zwyczajna lampa. Często jest to intymny pokój, w którym nie przyjmujemy gości, mamy tu więc całkowitą dowolność wyboru, nie zawsze dopasowany do mebli i koloru ścian, ale do własnej wygody.

Od dobrze dopasowanego oświetlenia zależy bardzo wiele, pomijając to, że jest zwyczajnie potrzebne przy wykonywaniu prawie wszystkich czynności, dodatkowo może sprawić, że pomieszczenie będzie wyglądało naprawdę pięknie. Światłem możemy wyeksponować, jak również ukryć pewne elementy lub podbić kolor ścian, warto więc znaleźć dużo czasu i odnaleźć perfekcyjne rozwiązanie dla naszego mieszkania.
20/03/11, 08:02:03
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.