Przystosowanie oświetlenia do pomieszczeń

Każde pomieszczenie potrzebuje dostosowanego światła. W pracy przebywamy sporo godzin, a właściwe oświetlenie stanowiska zapewnia wyższą wydajność. Każdy pracodawca powinien zapewnić stosowne oświetlenie biura tak, by spełniony był zakres wymaganego natężenia światła, także istotne potrzeby każdego pracownika.


Poprawnie zaprojektowane oświetlenie biurowe musi uwzględniać przymioty energetyczne powiązane z optymalnym zagospodarowaniem światła dziennego.


oświetlenie biurowe
Autor: Armstrong
Podpatrzone na: Armstrong


apartamenty


Wybór oświetlenia to nie tylko dostosowanie nasilenia światła, lecz otrzymanie należytej jakości światła przy wdrożeniu rozwiązań energooszczędnych. Zgodnie z rozporządzeniami konieczne jest zapewnienie wymaganego natężenia na płaszczyźnie pracy wzrokowej. Niedopuszczalne są także zanadto znaczące różnice luminancji w bliższym i dalszym sąsiedztwie przestrzeni pracy. Istotne jest, żeby z wyjątkiem właściwego rozplanowania, zwrócić uwagę na zastosowanie dobrej jakości źródeł światła. W wypadku biur, dotyczy to w szczególności świetlówek liniowych.


Prawidłowo dobrane oświetlenie to także spore oszczędności. Wybierając świetlówki powinno się więc zwrócić uwagę na ich energooszczędność. Efektywnie oświetlone biura i gabinety, oraz wyższy poziom koncentracji i efektywności pracowników to tylko niektóre atuty, jakie wypływają z użycia nowoczesnych źródeł światła.


Sprawdź też

Jakim sposobem znaleźć odpowiednie lampy do mieszkania?

lampy i żyrandole
Autor: TECHNOLUX
Podpatrzone na: TECHNOLUX
Jednym z bardzo częstych pragnień młodych rodzin jest dziś zapewne posiadanie własnego mieszkania. Każda osoba spośród nas ma świadomość chyba jak trudno jest takie pragnienie doprowadzić do spełnienia, najczęściej z przyczyn finansowych.


Kupno, czy też wymiana światła na takie, jakie znamionuje się najwyższą jakością spowoduje, że pracownicy nie będą uskarżali się na przemęczenie wzroku, a pracodawcy efektywnie zredukują koszty rachunków za energię elektryczną.
19/01/24, 22:00:02
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.