Jakimi cechami charakteryzuje się szkło antyrefleksyjne i czemu warto się na nie zdecydować?

Kiedy kupujemy szkło powinniśmy koniecznie pamiętać, żeby było ono naprawdę solidne. Takim rodzajem jest szkło antyrefleksyjne. Niezmiernie popularne są szkła hartowane o grubości 2 milimetrów, na które została naniesiona warstwa antyrefleksyjna. Takie nanoszenie odbywa się w formie zmiany jego składu albo odpowiedniej obróbki powierzchni.

Szklany stolik
Sporo firm ma możliwość wykonania powłok na szkle hartowanym, jak również na niehartowanym. Istnieje jednakowoż możliwość zahartowania szkła po procesie nałożenia powłoki antyrefleksyjnej. Technika tego rodzaju pozwala na pokrycie szkła gładkiego, matowego oraz giętego i to nie zważając na morfologię powierzchni. Dużą zaletą takiej techniki jest podniesienie transmitancji w określonym zakresie widma, a także jeszcze większa aniżeli w innych technikach trwałość powłoki jak i całkowite wyeliminowanie ewentualnej delaminacji powłoki.

Szkło antyrefleksyjne załamuje promienie wpadające, jak również wychodzące w ten sposób, iż nie powoduje ono odbić. To sprawia, iż przepuszcza znacznie większą ilość energii świetlnej, szczególnie, kiedy porównamy to do produktu, jaki jest wykonywany metodami tradycyjnymi. Ta jego cecha powoduje, że ma sporo praktycznych możliwości zastosowania.odnośnik do serwisu lakier na ścianę lakier na ścianęTak więc możemy je używać w wielu miejscach, a głównie w mieszkaniu, jak szklane stoliki Wrocław (). Szkło antyrefleksyjne wykorzystuje się na szeroką skalę w systemach solarnych, ale także szklarniach, budownictwie oraz branży oświetleniowej. W aplikacjach solarnych użycie szkła z wyżej wspomnianą powłoką w kolektorach grzewczych pozwala na ogrzanie wody do bardzo wysokiej temperatury, a do tego pozytywnie to wpływa na efektywność całej instalacji.

Jeśli chodzi o użycie go do ogniw fotowoltaicznych, może spowodować otrzymanie aż o parę procent energii więcej.

Czy poruszona w tym artykule kwestia nie zwróciła Twej uwagi? Jeśli tak, to oprócz tego wejdź na ten link - szczerze zalecamy tą treść (http://www.dekoracyjneskory.pl/25-akcesoria).

Tego typu szkło jest ogromnie cenione, jeśli chodzi o zastosowanie w szklarniach. Dzieje się tak poprzez zwiększenie transmitancji hipersferycznej. Polega to na zwiększonym pochłanianiu promieni świetlnych, także takich, jakie wpadają wcześnie rano czy późno popołudniu.

A co warto dodać, ten typ szkła charakteryzuje się bardzo dobrymi parametrami, a także pasuje do niego wiele dodatków, jak przyssawki do szkła (). W związku z tym jeśli cenimy sobie wspomniane powyżej cechy, a tym bardziej trwałość oraz estetykę dobrze jest zastanowić się nad wyborem takiego właśnie rodzaju surowca do naszego domu.
20/11/25, 15:55:04
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.