Lustra - a więc, odbicie świata nie zawsze wewnątrz odpowiedniej perspektywie

Co robi lustro każdy widzi - jego zadankiem jest odzwierciedlić tę rzecz, co znajduje się przed nim. Jednak dla wielu spośród nas, lusterko bywa nawet i przekleństwem, zważywszy na to, że nie każdziutki widzi w nim to, co powinien widzieć.
Sprzątanie mieszkania i domu
Autor: International Labour Organization
Podpatrzone na: http://www.flickr.com


..


Lokal
Autor: Corey Chambers
Podpatrzone na: http://www.flickr.com


lustra
Autor: IKEA


Lustrzane odbicie, czy też odzwierciedlenie wewnątrz lustrze - nie istotne jak wypowiemy to, liczy się efekt, jaki to te słowa czynią. Dla tych z nas, którzy są zadowoleni własną powierzchownością, lusterko wręcz wyśpiewuje do niego, ukazując coś, z czego bywa zadowolony każdego dzionka, podbudowują jego, czy też jej pewność siebie. Jednakże jak wszyscy mamy świadomość, niemal każdy widzi w sobie jakiegoś typu "skazę", który to sprawia, iż patrzenie na samego siebie w lustrze często jest przypomnieniem złej chwili, lub oznacza spoglądanie na jakąś rzecz, z czego nie bywa się uradowanym. Brzydka cera z trądzikiem, blizna po jakimś skaleczeniu, siniaki na twarzy czy też innego rodzaju cząstkach ciałka, zwały tłuszczu, których to nie chcemy pokazywać a tym szczególniej widzieć - to wszyściutko są rzeczy, które dla sporo osób oznaczają wręcz wykluczenie społeczne, które samiutcy na siebie ściągają. Trzeba powiedzieć, iż odbicie lustra za każdym razem jest z nami brutalnie szczere, pokazując naszym osobom wszyściutko to czym jesteśmy.
Jednak to od nas tak naprawdę jest zależne, co w nich ujrzymy - czy brzydkiego, grubaśnego człowieka który ma pełno skaz, czy też kogoś o pięknych oczach, które to mają możliwość całkowicie zniwelować skrzywiony obraz samego siebie? Tylko do nas zależy w jaki sposób siebie "zobaczymy" w odbiciu lustra.

Jeśli opublikowane tu wiadomości są dla Ciebie zajmujące, kliknij tu, gdyż w danym serwisie (www.pkrajewski.pl/) również znajdziesz coś interesującego.

Jednak należy pamiętać o jednej rzeczy - my przenigdy nie ujrzymy siebie w taki sposób, jak widzą nas najbliżsi.
20/06/07, 08:00:07
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.