Łóżko z szufladami bądź inne meble wielofunkcyjne to idealny sposób na zagospodarowanie niedużych pomieszczeń

Aranżując mieszkanie należy pomyśleć w pierwszej kolejności zwłaszcza o meblach, które będą nie tylko ładnie wyglądać, ale także będą pojemne i pomieszczą jak najwięcej drobiazgów. Jest to ważne zwłaszcza w przypadku niewielkich rozmiarowo pomieszczeń, gdzie liczy się każdy nawet skrawek przestrzeni.


Oczywiści, oprócz tego rodzaju wykorzystywanych mebli jak sofy, fotele, czy stoliki nocne, powinno się zadbać również o meble tzw. wielofunkcyjne. Jest to opłacalne rozwiązanie, bowiem jeden i ten sam mebel może pełnić kilka funkcji dzięki czemu nie ma konieczności zakupywania następnych mebli. Przykładem może być między innymi łóżko z szufladami. Standardowe łóżko (zobacz łóżka domki) przeznaczone jest tylko i wyłącznie do spania, co najwyżej można schować w nie komplet pościeli, który codziennie wykorzystujemy. Natomiast łóżko z szufladami może pełnić także rolę szafki, ponieważ w znajdujących się w nim szufladach można pomieścić różne rzeczy i drobiazgi bez potrzeby zamawiania osobnej szafy.
nocowanie
Autor: Michael Coghlan
Podpatrzone na: http://www.flickr.com

Zbliżoną rolę spełnia szafa z zamontowanym w niej łóżkiem. Jest to doskonałe rozwiązanie zarówno dla małych salonów, jak i niewielkich pokojów dla dzieci. Tego rodzaju szafa posiada zarówno półki i szafki, jak też składane łóżko, które za dnia możemy w niej zamknąć i w ten sposób zafundować sobie więcej przestrzeni w pomieszczeniu.
Wielofunkcyjne meble cechują się tym, że podczas ich produkcji wykorzystuje się najnowsze rozwiązania i najnowocześniejsze technologie, dbając przy tym o najwyższą jakość użytych materiałów. Stąd też niezależnie od tego czy wybierzemy taki mebel jak komoda drewniana z zainstalowanym już oświetleniem i siedziskiem, czy opisane wcześniej łóżko z szufladami, możemy być pewni, że tego rodzaju meble cechuje dbałość o najmniejsze nawet szczegóły.
Aby zamówić wielofunkcyjne meble warto szukać w internecie firm, które zajmują się ich produkcją lub które projektują meble na zamówienie.


Mele na wymiar są dodatkowo o tyle ciekawszym rozwiązaniem, że w przypadku małych pomieszczeń idealnie wkomponowują się w przestrzeń wykorzystując każdy wolny fragment do zagospodarowania. Warto zatem pomyśleć nad tym rozwiązaniem jeżeli chcemy maksymalnie wykorzystać możliwości naszego mieszkania.
20/11/27, 07:28:05
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.