Co dobrze jest wiedzieć wybierając lampy do domu?

Salon to wizytówka każdego domu. To miejsce spotkań, lecz również wypoczynku oraz relaksu. Z tej przyczyny warto zaakcentować światłem jego styl oraz uwydatnić aranżację wnętrza. Tu nie wystarczy jedna lampa na środku sufitu. Warto pokusić się o bardziej wyszukaną kombinację oświetlenia. Tradycyjnym już rozwiązaniem są dodatkowe źródła światła w postaci kinkietów, lamp podłogowych, stołowych a także różnorodnego rodzaju dekoracji świetlnych.
lampki
Autor: Le Pukka Concept Store
Podpatrzone na: Le Pukka Concept Store
Użycie złożonego oświetlenia poprzez kombinację światła ogólnego z miejscowym przy uwzględnieniu systemów regulujących nasilenie oświetlenia, umożliwia swobodne kreowanie klimatu wnętrza oraz zapewnia funkcjonalność i energooszczędność. Inna ilość światła jest konieczna przy spotkaniu towarzyskim, a inna podczas odpoczynku.

Oświetlenie centralne jest częstokroć uzupełniane lampami stołowymi albo lampą podłogową. Lampa podłogowa wydziela znaczną ilość światła ku górze, zapewniając w efekcie subtelne, rozproszone światło odbite, jakie sprzyja wypoczynkowi. Najczęściej tego rodzaju lampy miewają dodatkowo ściemniacz. Producenci oferują lampy podłogowe w najróżniejszych odsłonach, przykładowo z dodatkowym ramieniem, zaopatrzonym w żarówkę o mniejszej mocy przeznaczonym do oświetlenia miejscowego (np. do czytania).

lampy
Autor: Technolux
Podpatrzone na: Technolux
Szczególnie duży wybór lamp w marketach z oświetleniem występuje jeżeli chodzi o lampy dla dzieci. W pokoju w którym sypia, bawi i uczy się dziecko również należy zadbać o urozmaicone oświetlenie, mocne źródło światła przeznaczone do czytania w formie lampki biurkowej jak też centralne światło z możnością regulacji .

Zapraszamy - kliknij tutaj (https://kwazar-lampy.pl/reflektory-led) i przeloguj się na kolejną naszą witrynę. Na niej czekają na Ciebie nowe oraz interesujące informacje.

Dla małych zaś dzieci sprzedawcy oferują małe lampki włączane bezpośrednio do gniazdka, (w formie np. słoniątka). Światło takie nie przeszkadza drzemiącemu malcowi, a równocześnie zagwarantuje mu poczucie komfortu.


Sprawdź też

Interesujące oświetlenie do domu i nie tylko

lampy
Autor: Susanne Nilsson
Podpatrzone na: http://www.flickr.com
Oświetlenie w domu to bardzo istotna sprawa. Jednak nie jest raczej tak banalnie powybierać odpowiednie lampy do wnętrza. Powinniśmy trochę się pomęczyć, by zakupić wszystko we właściwym klimacie. Dodatkowo oświetlenie musi spełnić również swoją najważniejszą funkcję, to znaczy oświetlać pewną przestrzeń. Z tego też powodu wybór oświetlenia bywa trudny. Wiele osób wybiera faktycznie interesujące rozwiązania, wtedy jest tak, że kinkiet retro jest idealny. Jeśli chodzi o kinkiety w retro stylu, to najlepiej rozejrzeć się za nimi w szczególności w antykwariatach, na targach staroci i na aukcjach internetowych, bo tam można odnaleźć faktycznie niesamowite kinkiety.

Bardzo ciekawe rezultaty możemy osiągnąć montując kinkiety na ścianach. Ich głównym atutem jest dekoracja wnętrza, uwydatnianie kolorystyki czy struktury gipsów ozdobnych. Mogą one zależnie od konstrukcji oświetlać wnętrze światłem odbitym bądź świecić wprost przez dekoracyjne klosze. Wytwórcy oferują oprawy kinkietowe praktycznie na wszystkie rodzaje źródeł światła.
20/02/06, 07:16:07
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.