Stylowa sypialnia

Meble do sypialni Villa mini
Autor: IMS GROUP
Podpatrzone na: IMS GROUP
Każda dziewczynka śniła w dzieciństwie o byciu księżniczką. Mieszkać w rozległym pałacu i mieć dla siebie komnatę, w której znajduje się wielkie łoże z baldachimem, a w nim najpiękniejsze zabawki przywiezione z dalekich podróży. Teraz ta dziewczynka, będąc już dużą kobieta, z księciem u boku może wprowadzić w czyn swoje dziecięce marzenia. I choć na łóżku nie specjalnie musi znaleźć się miejsce na zabawki, to ogólny charakter sypialni musi zostać utrzymany.

Przytoczone już łóżko z baldachimem to podstawa. Choć na nasze mieszkania może się to okazać mebel zbyt dużych rozmiarów, nie powinniśmy z niego rezygnować. Jeżeli zdecydujemy się na umeblowanie naszej sypialni w stylu królewskim możemy zerknąć do wzorców z XVIIIw. Francji, gdzie bogactwo i wyszukanie były widoczne w każdym szczególe. Zaczynając od ciężkich mebli takich jak komody, przez stylowe lustra, na parawanach skończywszy.

Sprawdź też

Stylowe wyposażenie sypialni

Sypialnia - dekoracja pomieszczenia
Autor: simon_music
Podpatrzone na: http://www.flickr.com
Sypialnia jest pomieszczeniem, które służy do relaksu, głównie snu. Jest więc wnętrzem niezwykle ważnym, które powinno się odpowiednio zaaranżować Należy wybrać wyposażenie, które zagwarantuje możliwość jak najskuteczniejszego odpoczynku. Ponadto należy pamiętać o tym, by nie wywołać nadmiaru ozdób w pomieszczeniu.


Dziś ten rys wydaje się nieco przesadzony, jednak dla fanów tego typu klimatów, sypialnia jak za króla Ludwika XVI to urzeczywistnienie fantazji. Co powinno znaleźć się w tak urządzonej sypialni? Oprócz łóżka, z którego ciężko będzie się podnieść, istotnym meblem jest toaletka.

Warto zobaczyć nasz odsyłacz, by poza tym dowiedzieć się czegoś interesującego na opisywany temat, więc kliknij tutaj oraz przeczytaj dodatkowe teksty.

Do niej oczywiście dopasowany taboret. Skoro jest i toaletka powinno być i lustro. Lustro złote, w ciężkiej ramie, idealnie komponuje się z ciemnymi kolorami, w których systematycznie tworzono meble na dwór Ludwika XVI.

W sypialni, dla dopełnienia obrazu, można jeszcze skomponować kącik do mycia. Oczywiście nie musi on służyć faktycznie myciu, wszak w XXIw., trudno oczekiwać, że ktoś będzie mył się w bali bez bieżącej wody, a jedynie pełnić funkcję ozdoby. W kąciku toaletowym była umieszczona umywalnia, a na niej zastawa łazienkowa z delikatnego tworzywa. Całość kompletowały lustra srebrne.

Do nabycia zdarzają się jeszcze sypialnie składające się z podobnych elementów. Nie jest łatwo takie znaleźć. Hurtownie mebliSklepymeblowe raczej nie zajmują się obrotem tego rodzaju meblami, ponieważ najzwyczajniej w świecie im się to nie opłaca. Najczęściej można je spotkać u zbieraczy i jeśli będziemy mieć szczęście z jakiś przyczyn, zdecyduje się on odsprzedać nam swoje znaleziska. Wtedy nasza sypialnia nabierze podwójnej, bo także sentymentalnej wartości. lustro (www.lampydodomu.pl/1283-plafony-do-salonu)
Autor: Arek
19/07/17, 07:04:04
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.