Postaw na funkcjonalność|Pamiętaj o funkcjonalności podczas urządzania korytarza

Korytarz nie znajduje się we wszystkim mieszkaniach, ale tam gdzie jest spełnia ważną rolę funkcjonalną. Właściwie ma masę ważnych zastosowań. Pełni na pewno rolę wygodnego przejścia do wielu pokoi. Gdy masz korytarz, nie musisz się martwić, że ktoś wejdzie w butach do pokoju gościnnego czy innego pomieszczenia. Zawsze może bez kłopotu zostawić buty na korytarzu lub czy też w przedpokoju. Klasyczny korytarz ma zwykle też wycieraczkę, która umożliwia na wytarcie podeszw, jeśli zaproszony ma jednak nie ściągać butów.


korytarz
Autor: BRITOP Lighting
Podpatrzone na: BRITOP Lighting
W poważniejszych sytuacjach czy w przypadku świąt goście nie zawsze muszą przecież zdejmować buty. Wycieraczka jest bardzo istotna, bo w przypadku wielu rodzajów podłóg pozwala znacznie przedłużyć ich żywotność.

Jeśli szczegółowo chcesz zgłębić dane na opisywany temat, to koniecznie wejdź na sensowny serwis (https://brandgood.com/). W tamtym miejscu są przykuwające wzrok wiadomości, które zapamiętasz na długi czas.

Umiejscowienie odpowieniej wycieraczki na korytarzu pozwala na to, że do środka mieszkania dostaje się grubo około trzy czwarte mniej zanieczyszczeń - idź na stronę. Odnosi się to do piachu czy błota.


Tego rodzaju zanieczyszczenia mogą szybko zniszczyć nowy dywan czy podłogę drewnianą. Jeżeli więc myślisz jak ciekawie urządzić korytarz, by stał się on praktyczny – rozpocznij właśnie od położenia czegoś do oczyszczania butów.


korytarz
Autor: Grupa Archicom
Podpatrzone na: Grupa Archicom
Jakie jeszcze rzeczy muszą się znaleźć na korytarzu? Z pewnością jakaś komoda, w której jesteś w stanie schować ciuchy i akcesoria niezbędne przy wyjściu na zewnątrz. Do tego rodzaju rzeczy na pewno należy parasol czy odzież wierzchnia. Nie ma sensu wrzucać takich ciuchy do komody w salonie. Skoro masz osobne pomieszczenie, w jakim się przysposabiasz do opuszczenia domu. Komoda nie musisz być zbyt wielka. Natomiast dobrze, by posiadała użyteczne elementy, takie jak lustro oraz wieszaki. Jeżeli korytarz albo przedpokój jest wielki, wieszaki i zwierciadło mogą wisieć osobno. Odnośnie mniejszych pomieszczeń zdecydowanie lepiej sprawdzi się jeden mebel mający parę zastosowań.
23/08/20, 09:55:03
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.