Zachwycające obrazy - porady dla wybrednych

W świecie, w którym ciągle trzeba za czymś gonić, coś osiągać i zdobywać, niejeden z nas nie potrafi bądź nie może znaleźć chwili na oderwanie się od codzienności i zwrócenie uwagi na harmonię i piękno. Ucztę dla zmysłów zapewnia nie tylko relaksująca muzyka, ale także podziwianie fascynujących widoków, w tym także tych sztucznie tworzonych, przedstawianych na obrazach. Kiedy ostatnio odwiedziłeś galerię, aby popatrzeć na wspaniałe obrazy malowane przez współczesnych artystów lub wybitnych malarzy popularnych od dawna? Może czas to zmienić…
obraz
Autor: floodllama
Podpatrzone na: http://www.flickr.com
Prawdziwy artysta jest w stanie namalować zapierający dech w piersiach obraz, na który można spoglądać godzinami i za każdym razem wydaje się nam jeszcze piękniejszy niż wcześniej. Obecnie niezwykle trudno jest zyskać sobie jeśli o to chodzi uznanie – dostęp do internetu i innych środków przekazu powoduje, że odbiorcy mają do czynienia z różnymi artystami, mogą zestawiać ich dzieła, oceniać - konkurencja jest na pewno spora. Z drugiej strony artysta (https://www.touchofart.eu/galeria/Salvador-Dali/www.touchofart.eu) może trafić ze swoimi działami do szerszego grona odbiorców, podwyższając tym samym swoje szanse na odnalezienie prawdziwych miłośników jego dzieł. Może wystawić wykonane obrazy na sprzedaż w internecie i wcześniej czy później znajdą się chętni, którzy przynajmniej w taki sposób mogą pobyć ze sztuką i w niej uczestniczyć. Dziś galerie i aukcje internetowe cieszą się niemałym uznaniem, jako że udostępniają korzyści zarazem artyście, jak i odbiorcy dzieła. Pierwszy ma możliwość udostępniać swoje prace i trafić do szerokiego grona osób, drugi, bez wychodzenia z domu może kupić obraz, na który będzie patrzeć co rusz wstając o poranku albo kładąc się późną nocą. Czasami trzeba obejrzeć sporo obrazów zanim znajdzie się ten jeden naprawdę porywający nasze serce, ale właśnie dlatego warto oglądać i porównywać. Wielu z nas nierzadko nawet tak do końca nie wie jakie w istocie „rzeczy” nam się podobają, oglądając rozliczne dzieła z osobliwymi motywami, wykonanymi w różnych technikach i tak dalej lepiej poznajemy siebie, własne upodobania i zachcianki. Obraz musi mieć to coś i to coś dla nas, dzięki czemu zapragniemy mieć go u siebie i za każdym razem będziemy mieć wspaniałe doznania patrząc na niego. Dlatego właśnie warto szukać dopóki nie znajdziemy.


Sprawdź też

Reprodukcje znanych artystów sposobem na wnętrze

sypialnia   slider
Autor: CDN STUDIO - Dekoratornia
Podpatrzone na: www.dekoratorniatv.pl
Chyba każdy z nas ma w mieszkaniu jakiś obraz albo plakat. Często w pokojach wieszamy reprodukcje dzieł najbardziej znanych twórców lub plakaty ulubionych zespołów muzycznych czy postaci z filmów. Modne są także abstrakcje i unikalne wzory robione na indywidualne zamówienie. W ciągu ostatnich kilku lat bardzo popularne stały się fototapety. Prawdopodobnie nic tak nie ociepla chłodnego wnętrza jak ciekawy obraz na ścianie. Może właśnie dlatego tak często decydujemy się na kupno obrazów.
20/05/06, 07:27:03
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.