Ogrodowe fajeczki rozświetlają wieczory

Ilekroć podziwiamy projekty duńskiej designerki, Pernille Vea, stałej współpracownicy marki MENU, tylekroć ujmuje nas jej niezwykły, projektancki instynkt. Vea potrafi okiełznać każdą materię, nawet tę najtwardszą i zdawałoby się, najbardziej oporną.

Pipe - świeczniki ogrodowe żeliwne
Autor: MENU
Podpatrzone na: www.smakprostoty.pl
Tym razem duńska projektantka skierowała uwagę na żeliwo, nadając mu niespotykaną, zupełnie dlań niecharakterystyczną, bo subtelną formę. Vea stworzyła linię świeczników ogrodowych Pipe, które można wbić w pień drzewa, by odmieniły delikatnym blaskiem świec ciepłe wieczory.

Świeczniki-fajeczki, których dwie odsłony proponuje duńska marka MENU (pomysł na dekorację tarasu), są, co jest tak znamienne dla projektów Vea, nadzwyczaj proste, ale i zmysłowe. Można osadzić w nich, wedle woli, tradycyjną, wysoką świecę, bądź niewielki tealight. Pernille Vea podpowiada, że świecznik można umieścić w szparze w drewnianym tarasie, można zabrać je na pomost, umieścić wszędzie tam, gdzie podłoże jest z jednej strony miękkie, z drugiej stabilne na tyle, by zachować w pionie żeliwny świecznik.

Po raz kolejny i na pewno nie ostatni, duńska designerka czaruje świat swoim talentem, pokazując, że można łączyć przedmioty i materie dotychczas od siebie bardzo odległe – fajki i żeliwo.


Sprawdź też

Uroczyste dekoracje w trakcie ślubu kościelnego

Tradycje weselne
Autor: www.sxc.hu
Podpatrzone na: www.sxc.hu
Religia katolicka w Polsce jest nadal dosyć głęboko zakorzeniona. Ogromna większość mieszkańców kraju deklaruje się jako katolicy i nawet kiedy na co dzień nie są osobami praktykującymi, przystępują do sakramentów i pozwalają na to własnym pociechom. Nie można się z tego powody dziwić, że w kościele często odbywają się śluby, komunie oraz chrzciny.
Autor: J. Gawlikowska, K. Wawrzyczek
19/09/09, 10:06:02
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.