Tablice OSB i dykty meblowe - jednym słowem co to jest, ku czego się to używa?

Nie masz rozeznania czym wyłożyć wykrzywione ściany? Użyj płytki meblowych!
pokój
Autor: Emily May
Podpatrzone na: http://www.flickr.com
deski dopełniające pozostają w tych czasach niewiarygodnie popularne, tym bardziej tzw płyta OSB (z anglika: Oriented Strand Board), która posiada zwykle wielowarstwowa (zwykle pokazuje się w trzech warstwach), zbudowana z drewnopochodnego materiału (wiórów sosnowych), często używana jako zastępnik klejonki. Sklejana różnymi kalofoniami syntetycznymi nadaje się wspaniale do branży budowlanej.

Istnieje również opcja jednowarstwowa, którą używa się do powłoki na środku klejonki. Dykty Oriented Strand Board podporządkowują się podziałom, w zależności od finalizacji. Ich znaczniki i przeznaczenie to: OSB/1 - użycie zbiorowe w suchych warunkach; OSB/2 - deski przenośne, suche uwarunkowania; OSB/3 - płyty przenośne, uwarunkowania mokre; a także OSB/4 - o umiejętności noszenia ciężarów w uwarunkowaniach mokrych.

Sprawdź też

Warto przeglądać najnowszy katalog z fototapetami

pokój dziecka
Autor: Studio Caramella
Podpatrzone na: Studio Caramella
Nie jedynie właściwie oraz zgodnie z daną estetyką umeblowany pokój wpływa na to, jak maluszek czuje się w nim na co dzień. Wyjątkowo ładne fototapety dostępne są na wyciągnięcie ręki, więc warto zainteresować się najnowocześniejszymi propozycjami.


płyty meblowe
Autor: Bernd Wiebus
Podpatrzone na: http://www.flickr.com
Poza deskami OSB, istnieją także płyty meblowe na wymiar, których powstało wiele typów, między innymi: laminowana (używana do dekoracji pomieszczeń), pilśniowa, akrylowa, wiórowa, i HDF a także MDF (która ma dodatkowo bardziej cienkie alternatywy o symbolach B1 i MR).

W tej chwili jedną z najpopularniejszych mimo to jest High Gloss (z tak zwanym wysokim błyszczeniem), która jest używana do scen filmów, seriali czy transmisji.

Jeśli poszukujesz fascynujących informacji na omawiany temat, odwiedź nowoczesne meble łazienkowe nas, a zapewne przeczytasz interesujące fakty.

Istnieje także płyta laminowana niezapalna (z anglika: Stop Fire), którą stosuje się w wykończeniach takich miejsc jak: hotele, lecznice, żłobki, sceny, sklepy i tym podobne. Płyty meblowe charakteryzują się również szeroką0 barwą, która zaspokoi każde gusta. Więcej:
19/09/03, 20:11:02
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.