Co koniecznie powinno towarzyszyć kominkowi z płaszczem wodnym? Jakie dodatkowe rzeczy dobrze jest zamontować?

Po dłuższych rozmyślaniach, dyskutowaniu za oraz przeciw nareszcie zdecydowaliśmy się na kominek z płaszczem wodnym. Jednak o czym pamiętać instalując go?


Nie możemy zapominać o zainstalowaniu naczynia wyrównawczego nad najwyżej umieszczoną częścią w instalacji.
nowatorski kominek
Autor: Brasa
Podpatrzone na: Brasa


Jest to zabezpieczenie przed zbyt dużym ciśnieniem. Kominki takie muszą mieć tego typu naczynie, do jakiego będzie wylatywał nadmiar wody podgrzanej. Takie naczynie jest otwarte, w związku z tym powstałe, za duże ciśnienie przez taką konstrukcję się ulatnia. Czasami można zakupić wkłady kominkowe z płaszczem wodnym /tlo wraz z już dopasowanymi częściami, które pozwolą na zainstalowanie takiego naczynia wyrównawczego. Więcej informacji realizacje (http://megastyro.pl/zrealizowane.html) Unico


Instalując kominki z płaszczem wodnym trzeba pamiętać również o chłodnicy. Jest to urządzenie instalowane wokół płaszcza wodnego. Zabezpiecza przed zbyt dużą temperaturą cieczy w instalacji. Do takiej wężownicy wpływa zimna woda, kiedy temperatura płaszcza wodnego groźnie wrasta. Z tego typu chłodnicą jest także czujnik, jaki uruchamia wpływ zimnej wody do wężownicy schładzającej przy osiągnięciu maksymalnej temperatury. Zazwyczaj wynosi ona około 95 stopni.


Wkłady kominkowe z płaszczem wodnym dobrze, gdy posiadają także jeszcze jeden, osobny zbiornik na ogrzaną wodę, przechowujący ciepło na zapas . Pojemnik przemysłowy - (kontener z otwieranym dnem) ten zachowuje ciepło dzięki doskonalej izolacji. To bardzo ekonomiczne rozwiązanie, ponieważ nie tracimy nadmiaru energii, a jest ona wykorzystywana później.
Z takim dodatkowym zapasem ciepła prościej jest też utrzymać przyjemną temperaturę w pokojach, nawet gdy piec nie działa tylko z minimalną mocą. Miejmy powyższe rady na uwadze instalując taki kominek w swoim domu.
20/07/25, 07:38:04
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.