Jakie ozdoby na ścianę wybrać?

Aby zapomnieć o niewygodach, brudzie oraz cenie remontu, trzeba to przetrwać, wytrwać do końca, kiedy wnętrza są świeże i gotowe do ulubionego etapu prac - dekoracji. Aby ożywić wystrój warto pogłowić się nad wyborem dekoracji ściennych, takich jak fototapety, obrazy lub naklejki. Które z nich wybrać?
salon
Autor: Pixers
Podpatrzone na: Pixers
Dzieła malarskie

Ich atutem jest niewielki rozmiar i mobilność, dzięki czemu bez trudu można je zmieniać lub przewieszać. Dzięki dobrze dobranej oprawie i trafnym wyborze grafiki wnętrze uzyska rozkoszny nastrój. Za sprawą fotografii cyfrowej, zaawansowanej obróbce graficznej i technice, na płótnie może znaleźć się też osobiście wykonane zdjęcie. Obraz drukowany musi jednak mieć dobrany rozmiar i rozdzielczość.
Tapety na ścianę


Fototapety, w przeciwieństwie do obrazu, ewidentnie trudniej przestawić na inną ścianę, dlatego też ich wybór musi być przemyślany. Wielkoformatowa grafika dopasowana stylistycznie do wystroju wnętrza czyni zniewalające wrażenie. Z pewnością zostanie zauważona przez bliskich. Fototapeta on-line oraz tradycyjne mogą zdobić ściany, drzwi, fronty mebli, a nawet przestrzenie pomiędzy szafkami stojącymi i wiszącymi w kuchni.

Czy jesteś zdania omawiany temat jest niesamowicie pasjonujący? Jeśli tak sądzisz, to wejdź na pełny tekst - w tamtym miejscu odnajdziesz równie absorbujące informacje.Niektóre rodzaje materiałów, które używa się do produkcji fototapet są trwale na wpływ wilgoci i zabrudzenia. Zatem można je stosować w pomieszczeniach szczególnie narażonych na działanie wilgoci, np. w toalecie lub w kuchni.

Naklejka Rilievi Fiorentini
Podpatrzone na: www.bmpolska.com
Naklejki na ścianę

Naklejki ścienne są delikatną formą dekoracji.

Pamiętaj, że wnikliwe opracowanie (http://www.esoil.pl/p,990,kluber-polylub-gly-151-zmniejsza-tarcie-i-chroni-przed-zuzyciem) to często najcenniejsze źródło informacji? Tak jest i w tym przypadku - kiedy klikniesz ten link, znajdziesz inne cenne materiały.

ornamenty przeważnie drukowane są na półmatowej folii i przykleja je się jak tatuaż do powierzchni ściany. Kształt ozdoby należy dobrze dopasować do miejsca, w którym chcemy ją przykleić. Naklejki są piękne, mają półmatową nawierzchnię i nie odbijają oświetlenia, dzięki czemu łagodnie wpasowują się w strukturę podłoża.

Nie należy bać się zmian i zdobyć na coś szalonego. Pamiętajmy, że śmiała dekoracja nie musi być eksponowana ciągle w tym samym miejscu do kolejnego wielkiego remontu. Naklejki i fototapety w łatwy sposób zdjąć, bez naruszenia powierzchni, do której zostały przyklejone. Poza tym niektóre fototapety na ścianę można nie tylko usunąć, ale przykleić ponownie w inne miejsce.


Sprawdź też

Apartament w barwach morza - inspiracje na aranżacje

aranżacje wnętrz
Autor: www.lookfresh.pl
Podpatrzone na: http://lookfresh.pl/kontakt
Nadmorskie kurorty to atrakcyjne punkty na mapie Polskie, przyciągające nie jednie sezonowych turystów, lecz także spragnionych częstego oraz regularnego przebywania w regionach nadbałtyckich, takich jak Gdańsk (skontaktuj się z profesjonalistami na www.lookfresh.pl/). Zamysł ten można zrealizować mieszkając na co dzień w zupełnie innej części kraju, decydując się na kupno apartamentu w niedalekiej odległości do morza. Takie mieszkanie może być stać się trawną inwestycją, a równocześnie celem letnich podróży, relaksu, wyciszenia. By wykreować takie właśnie wnętrze konieczna jest odpowiednia aranżacja wnętrz.
19/05/02, 07:21:02
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.