Jakie ozdoby na ścianę wybrać?

Aby zapomnieć o niewygodach, brudzie oraz cenie remontu, trzeba to przetrwać, wytrwać do końca, kiedy wnętrza są świeże i gotowe do ulubionego etapu prac - dekoracji. Aby ożywić wystrój warto pogłowić się nad wyborem dekoracji ściennych, takich jak fototapety, obrazy lub naklejki. Które z nich wybrać?
salon
Autor: Pixers
Podpatrzone na: Pixers
Dzieła malarskie

Sprawdź też

Palenisko kominkowe w domu nada wnętrzu ekskluzywnego wyglądu

kominek
Autor: Brasa
Podpatrzone na: Brasa
Wielu ludzom marzą się kominki. Jednak fakt posiadania kominka w mieszkaniu jest kojarzone z luksusem, na który nie wszyscy możemy sobie pozwolić, gdy tymczasem kominki z wrocławia dają możliwość zainstalowania kominku w mieszkaniu i co najważniejsze w przystępnej cenie. We Wrocławiu na sto procent znajdziemy firmy, które zajmują się profesjonalnym tworzeniem kominków. Zdunów jest już niewielu, ale w stolicy Dolnego Śląska kilku się znajdzie. Jeżeli chcielibyśmy kominek z prawdziwego zdarzenia to nie będzie żadnego kłopotu z tym, by go stworzyć.


Ich atutem jest niewielki rozmiar i mobilność, dzięki czemu bez trudu można je zmieniać lub przewieszać. Dzięki dobrze dobranej oprawie i trafnym wyborze grafiki wnętrze uzyska rozkoszny nastrój. Za sprawą fotografii cyfrowej, zaawansowanej obróbce graficznej i technice, na płótnie może znaleźć się też osobiście wykonane zdjęcie. Obraz drukowany musi jednak mieć dobrany rozmiar i rozdzielczość.
Tapety na ścianę


Fototapety, w przeciwieństwie do obrazu, ewidentnie trudniej przestawić na inną ścianę, dlatego też ich wybór musi być przemyślany. Wielkoformatowa grafika dopasowana stylistycznie do wystroju wnętrza czyni zniewalające wrażenie. Z pewnością zostanie zauważona przez bliskich. Fototapeta on-line oraz tradycyjne mogą zdobić ściany, drzwi, fronty mebli, a nawet przestrzenie pomiędzy szafkami stojącymi i wiszącymi w kuchni.

Niektóre rodzaje materiałów, które używa się do produkcji fototapet są trwale na wpływ wilgoci i zabrudzenia. Zatem można je stosować w pomieszczeniach szczególnie narażonych na działanie wilgoci, np. w toalecie lub w kuchni.

Naklejka Rilievi Fiorentini
Podpatrzone na: www.bmpolska.com
Naklejki na ścianę

Naklejki ścienne są delikatną formą dekoracji.

Pamiętaj, że wnikliwe opracowanie (http://www.esoil.pl/p,990,kluber-polylub-gly-151-zmniejsza-tarcie-i-chroni-przed-zuzyciem) to często najcenniejsze źródło informacji? Tak jest i w tym przypadku - kiedy klikniesz ten link, znajdziesz inne cenne materiały.

ornamenty przeważnie drukowane są na półmatowej folii i przykleja je się jak tatuaż do powierzchni ściany. Kształt ozdoby należy dobrze dopasować do miejsca, w którym chcemy ją przykleić. Naklejki są piękne, mają półmatową nawierzchnię i nie odbijają oświetlenia, dzięki czemu łagodnie wpasowują się w strukturę podłoża.

Nie należy bać się zmian i zdobyć na coś szalonego. Pamiętajmy, że śmiała dekoracja nie musi być eksponowana ciągle w tym samym miejscu do kolejnego wielkiego remontu. Naklejki i fototapety w łatwy sposób zdjąć, bez naruszenia powierzchni, do której zostały przyklejone. Poza tym niektóre fototapety na ścianę można nie tylko usunąć, ale przykleić ponownie w inne miejsce.
20/02/27, 07:12:07
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.