Zalety mebli z drewna litego

Wielu z nas marzy o drewnianych sprzętach. Wiążą się one z wytrzymałością, która przetrwa sporo lat. Wprowadzają również osobliwy nastrój do naszego mieszkania. Co warto o nich wiedzieć?
Drewniane sprzęty to doskonała inwestycja. Aczkolwiek wymagają troski i nie należą do najtańszych, to mogą odpłacić się urokiem oraz niepowtarzalnym stylem. Warto rozważyć ich nabycie, jeśli chcemy cieszyć się ładnym wnętrzem, jakie można stylizować na sporo sposobów.


komoda
Autor: Bruno Piombini
Podpatrzone na: Bruno Piombini
Przeglądając oferty, natkniemy się przede wszystkim na meble zrobione z drewna sosnowego bądź z dębowego. W jaki sposób wybrać taki typ drewna, który spełni nasze wymogi? Drewno dębowe, acz łatwo osiągalne i popularne, będzie w wyższej kategorii cenowej. Wynika to z faktu, że podobne sprzęty są niebywale trwałe a także odporne na wszelkie uszkodzenia mechaniczne. Nie bez powodu istnieje maksyma „silny niczym dąb”. Dębowe meble są w stanie przeżyć wiele lat, nawet dźwigając balasty. Dębowe półki nie ugną się pod wpływem przechowywanych na nich książek, nawet jeśli będą to encyklopedie. Meble dębowe sprawdzają się w klasycznych, rustykalnych wnętrzach, ale także w nowoczesnych oraz minimalistycznych. Są również stosunkowo proste w utrzymaniu i pielęgnacji - www.meblemagnat.pl (www.meblemagnat.pl)-->

komoda
Autor: Thomas Quine
Podpatrzone na: http://www.flickr.com
Na kupno mebli sosnowych warto się zdecydować, kiedy pragniemy posiadać piękne, drewniane meble, a jednocześnie nie chcemy rujnować swego budżetu. Drewno sosnowe jest w naszej ojczyźnie modne, toteż wykonane z niego sprzęty możemy znaleźć w przystępnych cenach. Główną zaletą mebli sosnowych są właściwości elektrostatyczne, powodujące, iż we wnętrzu nie tworzą się zawirowania pyłu. Ta własność jest szczególnie ceniona przez osoby z alergią na roztocza kurzu domowego.

Sosnowe meble charakteryzują się także higroskopijnością, czyli ciągłą pracą drewna. Absorbuje oraz oddaje ono wilgoć do momentu, w którym wyrównają się poziomy wilgotności pomiędzy drewnem a pomieszczeniem. Drewno sosnowe jest również niebywale sprężyste i elastyczne, dzięki czemu jego obróbka jest łatwa. Powoduje to, iż wykonane z niego sprzęty są solidne i odporne na uszkodzenia mechaniczne, takie jak zarysowania lub obtłuczenia. Warto mieć w alkowie jakikolwiek mebel z sosnowego drewna (przykładowo komoda drewniana).
19/03/12, 07:23:01
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.