Kilka skutecznych sposobów na to, żeby nawet na niewielkiej powierzchni dało się przyjemnie mieszkać.

Niewielkie mieszkanie to ogromny problem przy jego wykończeniu, oczywiście jeżeli ktoś zdecyduje się wykonać wszystko sensownie. Wielu ludzi nie przejmuje się tym specjalnie, ustawiają jakieś meble i jakoś im się żyje. Można jednak poświęcić trochę czasu i energii i zrobić coś, co będzie funkcjonalne i praktyczne, a równocześnie stylowe i eleganckie.

Będzie to tak naprawdę dotyczyć wszystkich pomieszczeń, bo jeżeli mieszkanie nie będzie największe, to i pomieszczenia w nim nie będą oszałamiającej wielkości. Warto tu podejść kompleksowo do tego typu projektu, bowiem co z tego, że się zaprojektuje dobrze jedno z pomieszczeń, jeśli pozostałe zostaną niewygodne i ciasne. Jeśli będą takie możliwości, to niekiedy warto skorzystać ze wsparcia jakiegoś doświadczonego architekta wnętrz. Wbrew pozorom w skali całego urządzenia mieszkania jego koszty aż tak duże nie będą, a przeważnie tego typu osoby posiadają ogromne doświadczenie i mogą mieć wiele ciekawych pomysłów na rozwiązanie problemów z miejscem.

Sprawdź też

Nieduża łazienka - wielki kłopot

zbliżenie - mieszkanie
Autor: You Tube - Tomasz Szafarek
Podpatrzone na: http://www.flickr.com
Aranżacja niedużej łazienki w ergonomiczny i funkcjonalny sposób, bez rezygnowania z wszelkich udogodnień bywa nie lada wyzwaniem.


Jest wiele sposobów, przy wykorzystaniu których mała umywalnia będzie sprawiać odczucie obszernej a równocześnie nie braknie w niej niezbędnego oprzyrządowania.


Optymalizowanie miejsca przede wszystkim dotyczy wyboru takich rzeczy, jakie będą je ograniczać. W niewielkiej łazience wanna spokojnie wejdzie, lecz może niewiele więcej się już tam zmieścić. Jeśli na jej miejscu zostanie postawiony prysznic, to już całego miejsca znacznie więcej się zrobi. Analogicznie jest z pokojowymi meblami - produkty z kategorii ławeczki tapicerowane. Zamiast tradycyjnego łóżka bardzo dobrze sprawdzi się nieduża rozkładana sofa.

sofa tapicerowana
Autor: Futura
Podpatrzone na: www.novadecor.pl
W nocy będzie służyła jako wygodne miejsce na sen, nawet dla pary, a po złożeniu jako funkcjonalny fotel. Dzięki temu, że są one składane, to podczas dnia zyskuje się sporo cennej przestrzeni do życia. Jako uzupełnienie salonu wykorzystać również można ławeczki tapicerowane na których można usiąść. One także będą zajmować znacznie mniej miejsca, a w razie konieczności da się łatwo przesunąć na jakieś inne miejsce. Podobnie mnóstwo ciekawych pomysłów można wykorzystać przy urządzaniu kuchni czy pokoju dziecięcego - sprawdź na serwisie - http://wezglowia.pl/produkty/sofy.html . Należy na to parę chwil poświęcić, bo będzie można po takich pracach dużo wygodniej mieszkać.
18/06/22, 08:37:46
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.