Design to szalenie popularne dzisiaj określenie. Co oznacza, czym właściwie jest, jaka jest jego definicja?

Design. To słowo stało się modne. Coraz częściej je słyszymy, coraz więcej osób je wymawia, wszędzie jest design, a tak naprawdę nikt do końca nie wie, z czym ma do czynienia. Czym więc jest design?

Stolik kawowy
Autor: Maegan Tintari
Podpatrzone na: http://www.flickr.com
Design to świadome projektowanie różnych rzeczy. Powinny być ładne, oryginalne i mieć styl, ale również ważne jest, by spełniały określoną funkcje. Właściwie zaprojektowana rzecz musi odpowiadać na potrzeby klientów. Taki produkt polepsza znacznie jakość naszego życia. Z definicji więc można podzielić ta materie na dwa obszary. Mówiąc prosto design to jakby wygląd czegoś, co zostało zrobione na podstawie projektu, co ma być powielane. Przy tym, nie jest ważna ilość, czyli jak dużo wytworzy się egzemplarzy, lecz nawet zamiar powielania.

Sprawdź też

Kilka porad i wskazówek na temat tego, jak wybierać schody z drewna do swojego domu.

schody
Autor: Gregg Tavares
Podpatrzone na: http://www.flickr.com
W wielu domach jednorodzinnych spotyka się schody, są one niezbędne, jeśli część pomieszczeń znajduje się na piętrze budynku lub jest piwnica. Schody przeważnie robione są z dwóch materiałów, czyli drewna i betonu, w domach jednorodzinnych są one najbardziej popularne. Czasami można także spotkać schody wykonane z metalu, ale one nie cieszą się dużym zainteresowaniem, choć trzeba przyznać że część aranżacji robi wrażenie.


W tym obszarze design występuje w wielu miejscach może być więc tradycyjny oraz w bardziej nowym stylu, futurystyczny jak i minimalistyczny etc.. W szerszej definicji dochodzi właśnie funkcjonalność i ergonomia, czyli to co zostało wcześniej powiedziane. Tego typu rzecz ma być atrakcyjna wizualnie, ale nie być jedynie do patrzenia, musi przydawać się w życiu, ułatwiać funkcjonowanie. Design nie odnosi się jedynie do przedmiotów statycznych, jak designerskie stoliki kawowe - www, ale także do różnych zjawisk, na przykład widowiska.

Zaciekawił Cię taki wpis? Jeżeli tak, to śmiało kliknij także ten odnośnik. Pokrewne informacje znajdziesz również tutaj inteligentne mieszkanie łódź.

W dzisiejszych czasach design jest jednak różnie odbierany. Sporo ludzi sądzi, iż chodzi o pewien sposób życia, o przedmioty, które są piękne, kosztowne i całkowicie nieprzydatne.
Niektórzy sądzą, że w ten sposób nazywa się daną rzecz, najbardziej banalną, by ją drożej sprzedać. rzecz jasna tego nie można wykluczyć, gdyż często określenie design podnosi cenę. Istnieją też głosy, iż designem może zajmować się każda osoba, ponieważ jeśli ktoś ładnie coś przedstawi i tak nazwie to na pewno się sprzeda.

Do ostatniego argumentu można przypasować wiele dodatkowych rzeczy, ponieważ każdy jak chciałby coś sprzedać trochę ubarwi obraz. Widoczne jest to wszak co dzień, jak chcemy wynająć dom i piszemy, że znajduje się bliżej do centrum niż jest w rzeczywistości, czy gdy widzimy reklamę, gdzie w samych pozytywach przedstawia się określony produkt. Określenie design (illegaldesign.pl/) więc w takim sensie używane jest po prostu nazbyt często, dlatego dobrze jest wiedzieć jaka jest jego definicja.
19/04/28, 07:22:02
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.