Urządzanie pokoju dla nastolatka – co koniecznie dzisiaj należy mieć na uwadze?

Swój pokój ma dla nastolatka naprawdę istotne znaczenie, gdyż w tym wieku młody człowiek zazwyczaj wymaga prywatności. Urządzenie pokoju może okazać się ogromnym wyzwaniem, jako że trzeba znaleźć kompromis pomiędzy gustem dziecka, a wymaganiami rodziców, co nie zawsze jest łatwym zadaniem, w szczególności gdy nastolatek przechodzi okres buntu. Co w takim razie w pierwszej kolejności należy wziąć pod uwagę?
Co najważniejsze, bez względu na oczekiwania stylistyczne, w pokoju koniecznie musi się znaleźć kącik przeznaczony do nauki. Potrzebne są biurka młodzieżowe, dzięki którym odrabianie zadań domowych będzie dużo prostsze. Takie biurka muszą być dostosowane do wzrostu dziecka oraz wyposażone w szuflady, w których będzie można schować potrzebne drobiazgi, tak by były zawsze pod ręką.
biurko
Autor: Studio Caramella
Podpatrzone na: Studio Caramella
Obecnie bardzo dużą popularnością cieszą się systemy meblowe, które stanowią połączenie biurek z szafkami.

Jest to wygodne rozwiązanie, proponowane w bardzo szerokiej palecie kolorów, tym samym z pewnością każda osoba będzie umiała odszukać meble (zobacz: krzesła metalowe) odpowiadające potrzebom dziecka. Oczywiście, doskonałym zakupem jest ergonomiczne biurko - dostępne na W dodatku, ogromne znaczenie ma wybór wysokiej jakości krzesła. Powinno ono stanowić oparcie dla kręgosłupa nastolatka. Dobrze jeśli krzesło mata ochronna przezroczysta ma regulację wysokości. Młodzież rośnie naprawdę szybko i może się okazać, że niedługo wysokość krzesełka przestanie być komfortowa. Nad biurkiem można powiesić tablicę korkową, na której będą przywieszane najważniejsze informacje czy notatki.

Sprawdź też

Wyposażenie pokoju młodzieżowe

meble
Autor: Kolekcja Mebli KLOSE
Podpatrzone na: Kolekcja Mebli KLOSE
Każdy młodzieniec śni o własnym pokoiku. Czas dojrzewania, to pora wielu przemian w życiu pociechy. Prywatne lokum, to zapewnienie prywatności, możliwość rozwijania własnych pasji i poznawania samego siebie. To schronienie, w którym spędzają czas samotnie, względnie w towarzystwie swoich znajomych. Urządzanie pokoju dostosowanego do potrzeb młodego człowieka nie jest prosty i bywa dużym wyzwaniem.


Najważniejszym krokiem w urządzaniu pokoju młodzieżowego powinna być rozmowa z dzieckiem na temat jego wymagań. Warto razem określić styl mebli, kolor ścian oraz posiadane możliwości finansowe. Dla dziecka będzie to bowiem wyraźny komunikat, że rodzic liczy się z jego zdaniem, co w wieku nastoletnim ma istotne znaczenie. Jeżeli dziecko proponuje oryginalne pomysły, warto zastanowić się nad ich zrealizowaniem, jako że w ten sposób nastolatki wyrażają własną osobowość. Jednocześnie, pokój powinien być urządzony tak, żeby za kilka miesięcy, kiedy dziecko zmieni swoje upodobania, nie było potrzeby przeprowadzania kolejnego remontu. Dużo naprawdę pięknych inspiracji można dziś odnaleźć bez jakiegokolwiek problemu przykładowo w Sieci na . Zainspiruj się!
21/09/07, 07:05:22
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.