Światło
lampa
Autor: Sagaform
Podpatrzone na: Myin.pl

Jak oświetlić pomieszczenie? Nowoczesne lampy dla wymagających

Co takiego powinniśmy wiedzieć odnośnie żarówek led, a także czy warto zmienić standardowe żarówki na tego typu światło? Jeszcze parę lat wstecz światło led kosztowało bardzo dużo i mało kto był w stanie sobie na nie pozwolić. Obecnie sytuacja jednak przybrała nieoczekiwany obrót a tradycyjne żarówki powoli tracą na popularności. Co prawda znacznie do tego przyłożyła rękę Unia Europejska i jej zaostrzone normy, odnośnie mocy żarówek. Wielu z użytkowników zmuszonych zostało do rezygnacji z popularnych w Polsce „setek”, przez, co wielu z nas zdecydowało się na inne rozwiązania.
żyrandol oświetlający salon
Autor: Nacho
Podpatrzone na: http://www.flickr.com

Źródła światła tradycyjne i nowoczesne

Typ światła jest bardzo znaczący w każdym wnętrzu. Nie do każdej czynności i zadania wystarcza bowiem światło naturalne. Najbardziej niekorzystna sytuacja pod tym względem jest w okresie zimowym, gdy bardzo wcześnie robi się ciemno i trzeba wtedy stosować sztuczne oświetlenie. Jest w sumie wiele wnętrz, które w ogóle nie posiadają dostępu do naturalnego światła. Są to w szczególności wnętrza położone w podziemiu.
lampa led
Autor: kogakure
Podpatrzone na: www.flickr.com

Czy opłaca się korzystać z oświetlenia led? Jakiego rodzaju daje nam zalety? Czemu jest lepsze od normalnego oświetlenia?

Diody led powstały jakiś czas temu i były wtedy świecącymi na czerwono albo zielono lampkami w urządzeniach RTV i AGD. Po jakimś czasie pomyślano, że mają one większy potencjał, dlatego też jak podniesie się ich moc, to jest szansa, iż będą dawały więcej światła i co za tym idzie będą mogły zastąpić nawet żarówki, świetlówki halogenowe lub nawet lampy jarzeniowe. Obecnie diody led są powszechnie znane oraz używane, sprzedawane są w postaci pojedynczych świetlówek, świecących prętów albo taśm.
obraz
Autor: Walter Schärer
Podpatrzone na: http://www.flickr.com

Jakie żarówki do mieszkania wybrać?

Jeszcze nie tak dawno tradycyjne żarówki odkryte przez Edisona oświetlały pomieszczenie w każdym mieszkaniu. W tej chwili zastępują je w wyższym stopniu energooszczędne żarówki LED. Wybór nie jest łatwy, zaś opisy na nalepkach wpędzają laika w zakłopotanie.
Lampa wisząca, żyrandol Dafne
Autor: Maxlight
Podpatrzone na: Maxlight

Oświetlenie ozdobne zdobywa mnóstwo zwolenników

Oświetlenie dekoracyjne pozyskuje gro zwolenników, którzy widzą w tym szansę na profesjonalne oświetlenie, które będzie dodatkowo połączone z funkcjami estetycznymi, które nie pozostaną bez znaczenia.
oświetlenie w mieszkaniu
Autor: Omar Bárcena
Podpatrzone na: http://www.flickr.com

Panele led to rozwiązanie niesamowicie oszczędne

Czy rozmyślaliśmy już które oświetlenie będzie dla nas najlepsze?
Jeśli szukamy właściwego oświetlenia do naszych wnętrz, to dokładnie musimy się zastanowić, które z nich będzie dla nas odpowiednie. Tylko wtenczas mamy szansę mieć gwarancję, że zagwarantujemy sobie właściwą ilość światła i równocześnie, że wszystko będzie się prezentować po naszej myśli. Przez to warto się lepiej przyjrzeć tego typu kwestiom, aby upewnić się, że wszelkie ewentualności zostały przez nas właściwie sprawdzone.
oświetlenie ledowe
Autor: Peter Corbett
Podpatrzone na: http://www.flickr.com

Taśmy led rgb świetnie się sprawdzają w różnorakich miejscach

Oświetlenie musi okazać się energooszczędne. Jeśli pragniemy mieć pewność, że nie zapłacimy za prąd więcej niż będzie to konieczne, to powinniśmy popatrzeć na oświetlenie, które jest energooszczędne. Wtenczas będziemy mieli świadomość, że przy małym poborze prądu, będziemy mogli liczyć na wielką moc oświetlenia, a więc będziemy mieli na pewno jasno we wszelkich pokojach. Wystarczy jedynie odpowiednio dopasować oświetlenie.
żarówka
Autor: Jaroslav Dvorský
Podpatrzone na: http://www.flickr.com

Inwestycja w światło LED to najlepszy obecnie wybór. Sprawdź dlaczego diody LED pasują w każdym pomieszczeniu

Niektórzy mogą pomyśleć, że inwestycja w lampy LED jest niewarta swojej ceny, tym bardziej lampy sufitowe LED. Prawdą jest, iż te lampy nie są specjalnie tanie, lecz przecież za jakość niekiedy trzeba zapłacić. Dodatkowo, jest coś, co sprawia, iż dioda elektroluminescencyjna (czyli LED) jest inna, lepsza od standardowego systemu oświetlenia. To obietnica, to zalety, to wreszcie realna jakość. Przekonaj się czemu tak jest.
lampa wisząca
Autor: Technolux
Podpatrzone na: www.technolux.pl

Odpowiedni magazyn z lampami

Szukając dobrego oświetlenia warto zawsze zastanowić się nad kilkoma czynnikami, które decydują o tym, jakie źródło światła będzie najlepsze w danej chwili. Na pewno należy pomyśleć o tym, jaki typ pomieszczenia chcielibyśmy oświetlić. Kompletnie różne decyzje podejmiemy, jeśli ma to być światło centralne oświetlające cały pokój, albo jeżeli lampa potrzebna jest do oświetlenia jedynie jakiegoś niewielkiego fragmentu, blatu stołu czy wystawy.
barek
Autor: KAM
Podpatrzone na: KAM

Koncepcje na mieszkanie

O ile obecnie usiłujesz udekorować cztery kąty i nie masz dużego pojęcia o tym zajęciu, namawiamy do zapoznania się z artykułem. Opisujemy w nim kilka ciekawych idei, które możesz zrealizować w tym trudnym zadaniu.
1 2 3 4 5 6 7
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.