Menu
wnętrze restauracji
Autor: eyeliam
Podpatrzone na: http://www.flickr.com

Diabeł tkwi w szczegółach

Lokal gastronomiczny to nie tylko budynek, jadło i kelnerzy, kucharze. To też klienci, aranżacja wnętrza i niezmiernie ważne menu. Nie chodzi tylko o sam zestaw potraw serwowanych przez kucharza, chodzi tu bardziej o formę samego menu. Szanująca się restauracja ma profesjonalną karta menu restauracji. Karta menu musi być schludna i dobrze rozplanowana. To dwie podstawowe cechy. Jeśli to zalaminowany papier, to trzeba sprawdzać, czy folia nigdzie nie odchodzi. Jeśli to książeczka, to musimy obejrzeć każdą pod koniec dnia i sprawdzić czy nie zapodziały się wśród kartek jakieś okruchy. To bardzo ważne by menu było czyste, a co za tym idzie zachęcało do złożenia zamówienia. Istotne jest również to, by, co jakiś czas robić przegląd potraw i odrzucić z menu te, które się są rzadko kupowane. Jeśli chcemy wprowadzić jakieś zmiany w menu pamiętajmy, że nie możemy tego zrobić ręcznie. Trzeba na nowo stworzyć całą kartę dań. Nie piszmy nic i nie skreślajmy odręcznie, bo to nieestetyczne.
Dekoracje w barze
Autor: Sam Howzit
Podpatrzone na: http://www.flickr.com

Dekoracje w barze i restauracji

Posiadanie lokalu gastronomicznego wymaga od jego właściciela sporego wkładu finansów, jak również przeznaczenia dużej ilości czasu. Zanim otworzy się taki lokal trzeba dobrze rozważyć w pierwszej kolejności to, jaki będzie jego styl. Ludzie prowadzący lokale zastanawiają się więc nad rodzajem serwowanej kuchni, sporządzają przykładowe karty dań. Niemal tak samo ważny jak przyszłe menu jest wybór charakteru i stylu wnętrza.
Pipe - świeczniki ogorodowe żeliwne
Autor: MENU
Podpatrzone na: www.smakprostoty.pl

Ogrodowe fajeczki rozświetlają wieczory

Ilekroć podziwiamy projekty duńskiej designerki, Pernille Vea, stałej współpracownicy marki MENU, tylekroć ujmuje nas jej niezwykły, projektancki instynkt. Vea potrafi okiełznać każdą materię, nawet tę najtwardszą i zdawałoby się, najbardziej oporną.
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.